ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
TÜBİTAK Bölge Yarışmasında büyük başarı
TÜBİTAK Bölge Yarışmasında büyük başarı
Kurulan şirket sayısında yüzde 44.4’lük artış
Kurulan şirket sayısında yüzde 44.4’lük artış
Erzurum’un 5’inci Bölge payı açıklandı
Erzurum’un 5’inci Bölge payı açıklandı
Doğu Anadolu’da 4 bin 29 yatırım
Doğu Anadolu’da 4 bin 29 yatırım
Kuzeydoğu ekonomisine teşvik desteği
Kuzeydoğu ekonomisine teşvik desteği
HABERLER>SİYASET
25 Haziran 2018 Pazartesi - 08:49

Dadaş'lardan Erdoğan'a vefa

Erzurum Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçimlerinde de AK Parti'ye odaklandı. AK Parti'den 4, MHP'den1, İYİ Parti'den 1 milletvekilinin seçildiği Erzurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a vefadan ayırılmadı.

Dadaş lardan Erdoğan a vefa

Erzurum Cumhurbaşkanlığında Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçimlerinde de AK Parti'ye odaklandı. AK Parti'den 4, MHP'den1, İYİ Parti'den 1 milletvekilinin seçildiği Erzurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a vefadan ayırılmadı.

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ RECEP AKDAĞ

1960 Erzurum doğumludur. Akdağ, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Bir yıl süreyle Londra’da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak dersler verdi. 1999 yılında profesör oldu. Aynı üniversitede öğretim üyesi iken 2002’de AK Parti ile siyaset hayatına atıldı. 22, 23, 24 ve 26. dönemlerde AK Parti Erzurum Milletvekili oldu. 58, 59, 60 ve 61. Hükümetlerde Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. Bu dönemlerde ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı gerçekleştirdi. Bu göreve 4 kez üst üste atanan ilk Bakan oldu. Sağlık Bakanlığı görevinden ayrıldıktan sonra Harward Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesi’nde dersler verdi. Aynı üniversitede, “Sağlıkta Bakan Düzeyinde Liderlik Programı”nda beş yıl süreyle tecrübelerini aktardı. Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere birçok uluslararası kuruluş ve devlet tarafından davet edildiği konferans, sempozyum ve özel programlarda liderlik, politika geliştirme, stratejik plan hazırlama ve kaliteli sağlık sistemi inşası gibi konularda tecrübelerini paylaştı. AK Parti 5. Olağan Kongresi’nde MKYK Üyeliği’ne seçilerek, 25 Kasım 2015 ile 25 Mayıs 2016 tarihleri arasında AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nda bulundu. 65. Hükümet’te tekrar Sağlık Bakanlığı görevine getirildi. 19 Temmuz 2017 tarihinden itibaren 65. Hükümet’te Başbakan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır.

 

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU

1972 yılında Erzurum’da doğdu. 1995 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F’den mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat anabilim dalında ve Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği İlişkileri alanında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. Halen ABD’de başladığı doktora çalışmalarına devam etmektedir. Bölgesel Kalkınma, Göç ve Göç Yönetimi, Enerji Politikası hakkında yayınlanmış çok sayıda araştırma, rapor ve makalesi bulunan Zehra Taşkesenlioğlu, ABD, İngiltere, İtalya, Almanya, Fas, Cezayir Belçika, Macaristan, Bosna Hersek, Tanzanya, Uganda, Ruanda ve Sudan’da birçok eğitim ve projelerde yer aldı. Ayrıca, ABD Kongresi’nde ve Beyaz Saray’da parlamento ve hukuk normlarının oluşumu üzerine stajını başarıyla tamamladı. TOBB İstanbul İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyeliği, MÜSİAD ve İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği’ni yürüten Taşkesenlioğlu, aynı zamanda TOBB Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türkiye Ruanda İş Konseyi Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. IWEC International Women Sentrepumer Chalange 2015 Uluslararası İş Kadını ödülüne layık görüldü. 1992–1999 yılları arasında Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nde İl Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı, Teşkilat Başkanlığı, Sosyal İşler, Ekonomi İşleri, Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanlığı ve MKYK Üyeliği görevlerinde bulundu.

AK Parti’nin 2002 yılında kuruluşuyla İstanbul teşkilatlarının oluşumunda aktif rol alan Taşkesenlioğlu, 2003-2015 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İl Yönetim Kurulu, İl Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Halen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. 25 ve 26. Dönem AK Parti Erzurum Milletvekili olan Taşkesenlioğlu, AB Uyum Komisyonu Sözcülüğü, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkan Yardımcısı ve Türkiye-Tanzanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığı görevini yürüttü.

 

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ SELAMİ ALTINOK

Selami Altınok, 1966 yılında Erzurum ili Narman ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum'da tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında Erzincan'da Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Dil eğitimi için bir yıl İngiltere'de bulundu. Çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptıktan sonra sırasıyla Erzurum İl Özel İdaresi Sekreterliği, Aksaray Valiliği, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, İçişleri Bakan Yardımcılığı, İçişleri Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Van 100. Yıl Üniversite’sinde Yakın Çağ Tarihi üzerine yüksek lisansını tamamladı. İyi düzeyde İngilizce bilen Altınok, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ İBRAHİM AYDEMİR

Erzurum'da doğan İbrahim Aydemir, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Mezuniyet sonrası bir müddet Mali Müşavir olarak serbest çalıştı. Bu alanda Sakarya Üniversitesi'nden aldığı eğitim sonrası Bağımsız Denetçi oldu. Aynı zamanda basın sektöründe de bulunan Aydemir, Erzurum'un en köklü yayın organı Erzurum Gazetesi’nin de sahibi ve yine Erzurum'un ilk yerel TV'si Kanal 25'in de ortağıdır.    Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi olan İbrahim Aydemir'in aynı zamanda ulusal ölçekteki çok sayıda gazetede makale ve fıkraları yayınlanmıştır. Bölgenin en önemli ve bağımsız STK’sı hükmündeki Doğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği (DOSİAD)  Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üç dönem yapmıştır. AK Parti'nin kuruluş aşamasında partinin Erzurum Kurucu İl Yönetiminde Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Erzurum’un İktisadi ve Sosyal pozisyonlarını ele alan kitapları bulunmaktadır. 25 ve 26. dönemde AK Parti Erzurum Milletvekili seçilen Aydemir, Parlamento’da Plan Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev yapmıştır. Aydemir, İngilizce bilmektedir.

 

MHP ERZURUM MİLLETVEKİLİ KAMİL AYDIN

Kamil Aydın, 25 Mart 1963 yılında Erzurum'un Veyisefendi Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini 12 Mart İlkokulu'nda , ortaokulu 23 Temmuz Ortaokulu'nda ve lise eğitiminide Erzurum Lisesi'nde tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümün'den mezun oldu. Babasının ismi Kemal, Annesinin ismi Zülfiye'dir. Gıda ve Tarım Teşkilatı (FAO) tarafından organize edilen Doğu Anadolu Kırsal Kalkınma Projesi'nde yer aldı. 1989-1995 seneleri arasında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini İngiltere'nin Warwick Üniversitesi'nde tamamladı. 2008'de Atatürk Üniversitesi'nde yürüttüğü idari ve akademik görevlerde yer aldı. 2001- 2009 seneleri arasında Dil Merkezi Müdürü, 2006-2009 yıllarında da Etik Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu. Medya, Kültür, Eğitim, Uluslararası İlişkiler, Sanat ve Edebiyat alanlarında çeşitli ödüllü proje ve eserleri bulunmaktadır. 25 ve 26. Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. 26. Dönem Milli Savunma Komisyonu ile Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği ve Azerbaycan Dostluk Gurubu Üyesi görevlerinde bulundu. Çok iyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Kamil Aydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İYİ PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLİ NACİ CİNİSLİ

Naci Cinisli, 1969 tarihinde dünyaya gelmiştir. Naci Cinisli, İlkokulu 1975-1980 yıllarında Feyziye Mektepleri Özel Işık Lisesi’nde, orta ve liseyi ise 1980-1989 yıllarında Avusturya Erkek Lisesi’nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için 1989’da Avusturya’nın başkenti Viyana’ya giden Cinisli, Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme ekonomi eğitimine başlamış ve eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde devam ettirerek yüksek tahsilini tamamlamıştır. Cinisli, İngilizce ve Almanca lisanlarına profesyonel düzeyde hakimdir.

 

 

 
‘Sadece Allah’ın huzurunda eğildik’
 
Doğu’dan 53 milletvekilinin 27’si AK Parti’den
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erzurum’da seçim coşkusu
Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi sonuçlarının açıklanmaya ...
Erzurum ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dedi
24 Haziran seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre AK Parti 4, MHP ...
Aydemir: ‘Yüce Milletimiz için hayırlı olsun’
Aydemir, ‘Seçimlerle milli irade bir kez daha tercihini belirliyor. Her ...
 
Aydemir: ‘Vakit vefa vaktidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Milli iradenin sandık başında ...
Öz: “Erzurum; ‘Vatan ve İzzet’ demektir"
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, “Dadaşlar; feraset ve izzet ...
‘İstikrar için Cumhurbaşkanımızın adı yeter’
Aydemir, ‘Dadaşların 24 Haziran Seçimlerine yüklediği mana çok önemli. ...
 
Taşkesenlioğlu sendikacılarla istişare etti
AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Hak iş Konfederasyonuna ...
Âlâ: “25 Haziran sabahı bayram yaşayacağız”
Bir önceki dönem İçişleri Bakanı ve AK Parti Bursa 2. Bölge Milletvekili ...
Aydemir Ak Dava’yı paylaştı
Aydemir, ‘Özlenen siyasi tarz AK Parti ile hayata geçti. Münakaşa yok, ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
Dostlarıma Sihirli Bir Gözlük Reçetesi
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
Berbat Futbol, Kötü Hakem
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Yolun Aydınlığı
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Gün Enflasyonu ve 21 Ekim..
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Şahısların ve Milletlerin Mutluluğu
Yavuz Öztürkler
Yavuz Öztürkler
Peynir Zamanı
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

Süper Ligde kalıcı olsun
Bu sezon küme düşmesin
İlk 10’da yer alsın

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva