ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Erzurum’da 4 gün boyunca denetim var
Erzurum’da 4 gün boyunca denetim var
‘Virüs adeta kitlesel bulaşma dönemine geçti’
‘Virüs adeta kitlesel bulaşma dönemine geçti’
‘Hep beraber karar vereceğiz’
‘Hep beraber karar vereceğiz’
Türkiye siyasi gündem araştırması sonuçlandı
Türkiye siyasi gündem araştırması sonuçlandı
Erdoğan’dan İslam düşmanlığına tepki
Erdoğan’dan İslam düşmanlığına tepki
HABERLER>SİYASET
25 Ekim 2020 Pazar - 15:25

Büyükşehir kentsel dönüşümde de zirvede

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin konut ve yatırım seferberliği devam ediyor. Hemen hemen her hafta açılışlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi bu kez de Veyisefendi Mahallesi sakinlerinin yeni konut ve iş yerlerinin anahtarlarını düzenlediği törenle hak sahiplerine takdim etti.

Büyükşehir kentsel dönüşümde de zirvede

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin konut ve yatırım seferberliği devam ediyor. Hemen hemen her hafta açılışlar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi bu kez de Veyisefendi Mahallesi sakinlerinin yeni konut ve iş yerlerinin anahtarlarını düzenlediği törenle hak sahiplerine takdim etti.
Yıkım, temel atma ve anahtar teslimi şeklinde yapılan törene yoğun ilgi gösterildi. Veyisefendi Konutları 1. Etap Konut ve İşyerleri Anahtar Teslim Töreni ile 2. Etap Yıkım ve Temel Atma Töreni’nde, günün anlam ve önemini belirten Erzurum Muhtarlar Derneği Başkanı Cemal Korkmaz, “Erzurum Büyükşehir Belediyemizin Rabiana Mahallemize yaptığı yatırımlardan ötürü Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sadece Rabiana değil Erzurum’un 26 bin kilometrekarelik her bir yüzölçümü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ile birlikte güzelleşiyor, büyüyor ve yatırımlarla kadim kentimiz modern bir hüviyete kavuşuyor. Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. 17 yıl önce şehrimize gelseydi inanıyorum ki Erzurum, Türkiye’nin lider bir şehri olurdu” dedi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Altundağ da, “Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında modern ve yaşanabilir şehir inşa etmek amacıyla 6 yılda önemli projelere imza atıldı. 2015 yılında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen beyefendinin vizyonu ile kentsel dönüşüm seferberliğini 5 mahallemizde başlattık ve o günden bugüne 3000 konutun dönüşümünü sağladık. Bu kısa zamanda, Kayı, Oba, Sancak, Mavi Şehir, Şehristan, Mumcu, Kevelciler ve Kavak Konutları projeleriyle halkımıza yeni yaşam alanları kazandırdık. Erzurum’un neredeyse her yerinde kentsel dönüşüm hedefi ile projelerimizi hızlı bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Biz kentsel dönüşümü, sadece yeni binalar yapma hedefi olarak görmedik. Kentsel Dönüşüm ile vatandaşlarımızın hem yaşam kalitesini artırmayı, hem de depreme dayanıklı modern konutlar inşa etmeyi hedefledik. ‘Dönüşümü birlikte yapacağız, yerinde yapacağız, hızlıca yapacağız, gönüllü yapacağız’ sloganını şiar edinen, yerel yönetimlerin marka ismi Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen Beyefendiye şahsım ve mesai arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
MEMURSEN’DEN BAŞKAN SEKMEN’E TEŞEKKÜR
MEMUR-SEN Erzurum İl Başkanı Mustafa Karataş da, memurların da yeni konutlarına kavuşmalarının mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Kamu çalışanı olan arkadaşlarımız da bu konutlardan yararlandı. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendiye çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı da, “Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımızın yüksek öngörüleriyle kadim şehrimiz yatırım ve mega projelerle zirveye çıkıyor. Bugün gelinen noktada her bir yerde her bir ilçede her bir mahallede dönüşüm ve değişim devam ediyor” dedi. AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz de, “AK Belediyelerin çalışma azmi her türlü takdirin ötesindedir” ifadesini kullandı. Yatırım ve üretim seferberliğinin her daim sürdüğünü belirten Başkan Öz, “Kadim kent Erzurum’da yatırımda, dönüşümde, üretimde kısacası her alanda yeni bir dev uyanıyor” dedi. Başkan Öz, kentte hayata geçen projelerden ötürü Başkan Sekmen’e teşekkür etti. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, “Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz salı günü de yine böylesine coşku dolu bir buluşma gerçekleştirmiş ve Kavak Mahallesi’nde ürettiğimiz 264 konutun yanı sıra, 15 adet işyerinin anahtarını hak sahiplerine teslim etmiştik. Bu kez de Erzurum’un en eski yerleşim birimlerinden olan Veyisefendi Mahallemizde hayata geçirilen projeyle inşa ettiğimiz 96 konut ve 7 işyerinin anahtarını yine büyük bir gurur, övünç ve kıvançla hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ettik. Tabi, Veyisefendi Mahallemizdeki kentsel dönüşüm hamlemiz bununla sınırlı değil. Bugün aynı zamanda 157 daire ve 4 işyerini kapsayan projemizin ikinci etabına da yine burada start vermiş olacağız. Burada uygulanacak olan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı’nda vatandaşlarımızı yeni konut veya ticari alanlardan da faydalandıracağız. Risk taşıyan binaların yıkımıyla başlayan ve sonra da modern bir yapılaşmayla taçlandırdığımız Veyisefendi Konutlarımız ve bugün atacağımız temelle hayata geçireceğimiz yeni konut projelerimiz, başta hak sahibi vatandaşlarımıza ve şehrimize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.
ERZURUM’DA KAYDEDİLEN GELİŞME ŞEHRİN TARİHİNE GEÇECEK”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentte hayat bulan her bir yatırımın, şehrin değişimine öncü olan her bir projenin şehir tarihinde yerini alacağına dikkati çekti. Başkan Sekmen, şöyle devam etti: “Bu gelişim sürecinde Erzurum’da kaydedilen gelişme, gerçekten de şehrin tarihine geçecek nitelikte. Sadece kentsel dönüşüm alanında yaptığımız ve yürüttüğümüz çalışmalar, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet vizyonunu ortaya koyması açısından önemli bir ölçüdür. Şu anda bizim konut projeleri gerçekleştirdiğimiz alanların önceki halini hepimiz hatırlıyoruz. Çoğu ekonomik ömrünü tamamlamış, metruk ve harabe haldeki yapılardan ibaretti. İşte biz bugün şehir merkeziyle birlikte şehrimizin varoşlar dediğimiz bölgelerde bile modern yapılaşma hamleleri gerçekleştiriyoruz. Gerek kendi imkânlarımız ve gerekse TOKİ işbirliği ile Erzurum’un dört bir yanını modernize ediyor, sağlam ve dayanıklı yapılar inşa ederek, şehrimizin yarınlarını inşa ediyoruz. En önemlisi de, bu süreci ‘yerinde dönüşüm’ modeliyle yönetiyoruz. Çünkü biz kentsel dönüşüme sadece yıkım ve mekânsal yenilenme olarak bakmıyoruz Biz kentsel dönüşüm yaparken, insanımızın sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini de göz önünde bulunduruyoruz
Şunu hiç unutmamız gerekiyor: Gelişen dünya ölçeğinde ülkeler de, şehirler de, ilçeler ve hatta mahalleler bile artık “cazibe” faktörüyle kazanıyor, gelişim gösteriyor. Yani cazibe sahibi iseniz, her zaman kazanıyor ve gelişim olanakları bulabiliyorsunuz. İşte biz Erzurum’da bunu yapmaya çalışıyoruz. Şehrimize yapılaşmada, alt ve üstyapı hizmetlerinde Tarım, hayvancılık ve turizm gibi sektörel alanlarda cazibe kazandırarak, Erzurum’un kazanarak gelişmesini, gelişerek kazanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda attığımız adımlar herkesin malumu Şu kadarının bilinmesinde fayda var ki; Büyükşehir Belediyemiz Erzurum’a değer katmaya ve Erzurum’u vitrine çıkarmaya devam edecek Bugün anahtarlarını teslim ettiğimiz yüzlerce konutu, yine yüzlerce ve binlerce konut izleyecek ve Erzurum yaşanabilir kentler sıralamasında zirvenin sahibi olacak. Yeni kentsel dönüşüm hamleleriyle Erzurum’u yenilemeye, Erzurum’u büyütüp geliştirmeye ve bu kadim şehri hak ettiği noktaya ulaştırmaya hep birlikte devam edeceğiz.”
“DEVLET BAŞKANIMIZ, LİDERİMİZ ERZURUM’A GELİYOR”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kasım ayında Erzurum’a geleceğini ifade etti. Başkan Sekmen, “Liderimiz, mazlum ve mağdur milletlerin hür ve gür sesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, nasip olursa inşallah kasım ayında Erzurum’a gelecek. Devlet Başkanımız burada başta Erzurum Şehir Hastanesi olmak üzere, şehrimizde hayat bulan yatırım ve projelerimizin de inşallah açılışını gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanımız inşallah 22 Kasım’da Erzurum’a gelecek” dedi. Konuşmaların ardından anahtarlar hak sahiplerine teslim edildi, bölgedeki gecekondu binaların yıkımı yapılarak, Veyisefendi Konutları’nın ikinci etabının temeli atıldı.

 
Emniyet Genel Müdürü Aktaş, incelemelerde bulundu
 
Bingöl’de 4 büyüklüğünde deprem
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Aydemir’den muhalefete: ‘Siyahta ısrar niye? ‘
Milletvekili Aydemir, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda ‘İşsizlik Sigortası ...
Sekmen’den Varank’a Büyükşehir brifingi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bir dizi temas ve açılışlarda ...
Milletvekili Aydemir: ‘Türk Basını hakşinastır’
Milletvekili Aydemir, ‘Elbette ki bütün gazetecilerin haklarının korunması ...
 
Ünal gündemi yorumladı
Ünal, “İYİ Parti yöneticilerinin kendi içlerindeki sorunu bir operasyon ...
Aydemir: ‘Elimizden geleni ardımıza koymayacağız’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Azerbaycan'ın yanında ...
Palandöken Belediyesi Enerji Kentleri Birliğinde
Enerji Kentleri Birliği, 2020 yılı Olağan Meclis Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi
 
Şentop: ‘Türkiye kararlı’
Azerbaycan ziyaretinin önceden planlandığını, ancak gelişen olaylara göre ...
AK Gençlik 20 ilçede kongrelerini tamamladı
AK Parti Erzurum Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından şehrin 20 ilçesinde kongreler tamamlandı.
Bahçeli: ‘Ayıptır, günahtır’
Bahçeli, "Bir Türk dünyaya bedeldir diyoruz, fakat hiçbir dost ve kardeş ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
VAR’da Problem Var!
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
Bir Çift Kayıp Eldiven
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Çocuklar, Muhteşem Emanetlerdir
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Odaklanmanın Ortağı
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Gün Enflasyonu ve 21 Ekim..
Yavuz Öztürkler
Yavuz Öztürkler
Peynir Zamanı
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

Süper Ligde kalıcı olsun
Bu sezon küme düşmesin
İlk 10’da yer alsın

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva