ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Milletvekili Aydemir: ‘Biz kalbiyiz, samimiyiz’
Milletvekili Aydemir: ‘Biz kalbiyiz, samimiyiz’
Oltu taşı atıkları ekonomiye kazandırılıyor
Oltu taşı atıkları ekonomiye kazandırılıyor
‘Çocukları PKK’ya sattılar’
‘Çocukları PKK’ya sattılar’
Büyükşehir’den Bansko’ya Kış Turizmi köprüsü
Büyükşehir’den Bansko’ya Kış Turizmi köprüsü
Büyükşehir bütçesi kabul edildi
Büyükşehir bütçesi kabul edildi
HABERLER>SİYASET
23 Ekim 2020 Cuma - 06:04

Ünal gündemi yorumladı

Ünal, “İYİ Parti yöneticilerinin kendi içlerindeki sorunu bir operasyon olarak değerlendirip, kendi krizlerini örtmeye çalışmalarını siyasi açıdan doğru bulmuyorum. Yüzleşmediğiniz her şey büyük bir kriz olarak size geri döner. ' dedi

Ünal gündemi yorumladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “İYİ Parti yöneticilerinin kendi içlerindeki sorunu bir operasyon olarak değerlendirip, kendi krizlerini örtmeye çalışmalarını siyasi açıdan doğru bulmuyorum. Yüzleşmediğiniz her şey büyük bir kriz olarak size geri döner. Kendi içlerinde yaşadıkları bir krizi kendilerine yapılmış bir operasyon olarak değerlendirmeleri kendi krizlerini görmezden gelmek ve artık çuvala sığmayan mızrağı kapatmak anlamına geliyor” dedi.
AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, AK Parti Genel Merkezinde gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin, Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlayan Ünal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
MEDYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Medyamız sesimizi, nefesimizi yansıtmıyor” sözlerine yönelik muhalefetin eleştirisini değerlendiren Ünal, “Medya ile ilgili bir değişim, dönüşüm, süreci yani konvansiyonel medyadan dijital medyaya dönüşümde yeni medya düzeninin getirdiği yeni alışkanlıklar, gazeteciliğin yavaş yavaş şekil ve biçim değiştirdiği ama özünü koruduğu bir süreç yaşıyoruz. Medya, bizim sesimiz, nefesimiz mahiyetinde. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan medya ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Tam da bu sözünü ettiğim konvansiyonel medyadan dijital medyaya geçişte medyanın kendi içinde yaşadığı bazı sorunlar mevcut. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği şey, şöyle düşünün: Türkiye, dünyada salgın sürecini en iyi yöneten ülkelerden bir tanesi oldu. Türkiye yaklaşık 75 bin vatandaşını ülkesine getirdi, 165 ülkeye yardım taşıdı. Diğer taraftan bütün bunlar yapılırken, Türkiye her hamle yaptığında, her doğru şeyi gerçekleştirdiğinde, birileri adeta Türkiye’nin hamlelerini, Türkiye’nin yaptıklarına karşı birileri adeta bilinçli olarak itibarsızlaştırma, değersizleştirme süreci başlatıyor. Türkiye, doğal gaz buluyor, bir de bakıyorsunuz ki birileri çıkıyor siyaset üstü bir meselede, Türkiye’de her bir insanımızı sevindirecek bir meselede, Türkiye’nin bulduğu bu doğal gazı itibarsızlaştırmak için adeta bir itibar suikastına kalkışıyor. Bir bakıyorsunuz, Türkiye Mavi Vatan ile ilgili Doğu Akdeniz’de her bir vatandaşımızın egemenlik hakkından kaynaklanan bir süreci yürütüyorsunuz ve bu hakkı koruyorsunuz, bir de bakıyorsunuz ki içerde birileri adeta Yunan tezlerini savunan bir dil kullanıyor. Azerbaycan’da 30 yıldan beri devam eden ve BM Güvenlik Konseyi’nin işgali tescilleyen 4 tane kararına rağmen Azerbaycan orada bir mücadele veriyor ve bir bakıyorsunuz birileri çıkıyor burada verilen mücadeleyi itibarsızlaştıracak ifadeler kullanıyor” dedi.
“MEDYA, SİYASET ÜSTÜ MESELELERDE SON DERECE BÜTÜN DÜNYADA DİKKATLİ VE HASSASTIR”
“Medya, siyaset üstü meselelerde son derece bütün dünyada dikkatli ve hassastır” diyen Ünal, şunları kaydetti:“Milli meselelerde, ulusal çıkarların söz konusu olduğu meselelerde bir takım siyasi kaygılarla değil ulusal çıkarların önde tutulduğu bir dil ve söylem kullanır. Medya AK Parti’nin elinde gibi bir ifade kullanmak her şeyden önce medya sahiplerine haksızlık ve hakarettir. Bir televizyon kanalı veya gazete, Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin çıkarlarını savunuyorsa, AK Parti’nin mi olmuş oluyor. Libya’da, Suriye’de Türkiye’nin ulusal çıkarlarını savunuyorsa AK Parti’nin mi olmuş oluyor. Doğal gaz bulunmasından dolayı mutlu oluyorsa AK Parti’nin mi olmuş oluyor. Türkiye’nin hayali olan, Ayasofya’nın ibadete açılmasından mutlu oluyorsa AK Parti’nin mi olmuş oluyor. Medya AK Parti’nin elinde demek yerine, Türkiye’de bir kısım medya Türkiye’nin ulusal çıkarlarını savunmak yerine Türkiye karşıtı mihrakların, lobilerin içerde lobi faaliyetlerini yürütüyor demek daha doğru olur. Yaptıkları haberciliğe baktığınızda, kullandıkları dile baktığınızda, Türkiye’nin salgın döneminde verdiği mücadeleyi baltalamak için hangi yayınları yaptıklarına baktığınızda, Türkiye’nin milli meselelerinde hangi pozisyon aldıklarına baktığınızda bu açık bir şekilde ortaya çıkıyor. Bir ülkede tabi ki muhalefet olacak fakat muhalefet olmak milli meselelerde milli muhalefet olmak gerekir. Milli muhalefet, siyasette rakibiniz ama ulusal çıkarlarda müttefikiniz olan bir birlik ve beraberliğin oluşturulmasıdır. Bugün hala Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kabul etmeyen, bu ülkenin yönetildiği külliyeye saray diyen ve saray rejimi ifadesini ısrarla kullanan, meşruiyet tartışmalarını ısrarla gündemden düşürmeyen ve kamuoyunun kendisini alternatif olarak bile görmediği bir muhalefet, kendi içinde, kendi siyasi partisi içinde bile uzlaşmayan, her gün iç krizlerini yaşayan ve bunları yönetemeyen bir muhalefet, hangi pozisyonu ve umuduyla sizce sürekli meşruiyet tartışmalarını ve erken seçim tartışmalarını gündemde tutmak istiyor olabilir.”
AK Parti Gençlik Kolları’nın hazırladığı “Sen Kimsin?” isimli videoya yapılan eleştirileri değerlendiren Ünal, şunları söyledi:“Gençlik Kollarımızın hazırladığı bir klip ile ilgili, son derece amatör bir heyecanla hazırlanmış video üzerinden birileri maalesef hiç hoş olmayan, çirkin bir dille üslup kullandılar. Bunu da doğru bulmuyorum.”
“ASKIDA EKMEK MESELESİ”
Askıda ekmek tartışmalarına da değinen Ünal, “Askıda ekmek meselesi, o ülkedeki yardımlaşmayı, dayanışmayı, paylaşmayı gösterir. Geçtiğimiz yıllarda Hollanda’da bir bahçe duvarına asılmış askıda elmaları, ‘medeniyet budur’ diye haber yapanlar bugün askıda ekmekten yoksulluk çıkarmaları ve Türkiye ile ilgili bir sorun olarak bunu öne çıkarmaları kendi maalesef dezenformasyon anlayışlarının bir sonucudur” ifadelerini kullandı.
Ünal, yapılan anketlerde, muhalefetin iktidar olma gibi bir gücünün olmadığını, ekonomiyi ve hükümeti idare etmek gibi bir gücü olmadığını, sorunları çözerse AK Parti çözer yaklaşımının olduğunu gördüklerine dikkat çekerek, “Türk toplumu ne CHP’yi, ne İYİ Parti’yi, ne de diğer Millet İttifakı’nın unsurları olan partileri alternatif olarak görmüyor. Burada bir dizayn çalışması da açık ve net bir şekilde görülüyor” açıklamasını yaptı.
“YÜZLEŞMEDİĞİNİZ HER ŞEY BÜYÜK BİR KRİZ OLARAK SİZE GERİ DÖNER”
Ünal, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisi ile ilgili sözlerine yönelik yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:
"Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın paylaşımı ile ilgili, İYİ Parti yöneticilerinin kendi içlerindeki sorunu bir operasyon olarak değerlendirip, kendi krizlerini örtmeye çalışmalarını siyasi açıdan doğru bulmuyorum. Yüzleşmediğiniz her şey büyük bir kriz olarak size geri döner. Kendi içlerinde yaşadıkları bir krizi kendilerine yapılmış bir operasyon olarak değerlendirmeleri kendi krizlerini görmezden gelmek ve artık çuvala sığmayan mızrağı kapatmak anlamına geliyor.”
AK PARTİ İL KONGRELERİ

AK Parti il kongrelerinin devam ettiğini kaydeden Ünal, il kongrelerinin bitiminden sonraki 3 ay içinde büyük kongrenin yapılmasının planlandığını aktardı. Ünal, il kongrelerinin maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilerek sürdüğünü ve sadece delegelerin katılımı ile gerçekleştirildiğini söyledi. Bu hafta sonu Kayseri ve Malatya kongrelerinin yapılacağını hatırlatan Ünal, “Önümüzdeki süreçte kongrelerimizi de tamamlayacağız. Teşkilat başkanlığımız Aralık ayı gibi il kongrelerini bitirmeyi düşünüyor. Daha sonra hızlıca büyük kongrenin hazırlıkları başlayacak. Gidişata göre Aralık ayı gibi il kongreleri bittiğinde ondan sonraki 3 ay içerisinde de büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. İstanbul ve Ankara kongrelerimizin tarihi belli değil” dedi.

 
Mevlid-i Nebi Haftası teması açıklandı
 
HAK-İŞ 45’inci yılında
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Aydemir: ‘Elimizden geleni ardımıza koymayacağız’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Azerbaycan'ın yanında ...
Palandöken Belediyesi Enerji Kentleri Birliğinde
Enerji Kentleri Birliği, 2020 yılı Olağan Meclis Toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi
Şentop: ‘Türkiye kararlı’
Azerbaycan ziyaretinin önceden planlandığını, ancak gelişen olaylara göre ...
 
AK Gençlik 20 ilçede kongrelerini tamamladı
AK Parti Erzurum Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından şehrin 20 ilçesinde kongreler tamamlandı.
Bahçeli: ‘Ayıptır, günahtır’
Bahçeli, "Bir Türk dünyaya bedeldir diyoruz, fakat hiçbir dost ve kardeş ...
Şentop’tan tarihi sesleniş
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ermenistan askerleri, masum sivil insanları ...
 
Sekmen: ‘Erzurum büyüyor, Erzurum gelişiyor’
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Kavak Mahallesi’nde yaptırılan ...
Sekmen ve Karataş’tan Cumhur İttifakı mesajı
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen MHP Erzurum İl Başkanlığına ...
Milletvekili Erdem Erzurum esnafının konuğu oldu
Milliyetçi Hareket Partisi Bayburt İl Başkanlığı Kongresine katılmak üzere ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
VAR’da Problem Var!
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
Bir Çift Kayıp Eldiven
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Çocuklar, Muhteşem Emanetlerdir
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Odaklanmanın Ortağı
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Gün Enflasyonu ve 21 Ekim..
Yavuz Öztürkler
Yavuz Öztürkler
Peynir Zamanı
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

Süper Ligde kalıcı olsun
Bu sezon küme düşmesin
İlk 10’da yer alsın

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva