ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Hainler 15 Temmuz’da AK Parti İl Başkanına tuzak kurmuş
Hainler 15 Temmuz’da AK Parti İl Başkanına tuzak kurmuş
‘Başkomutanımız Cumhurbaşkanımıza minnettarız’
‘Başkomutanımız Cumhurbaşkanımıza minnettarız’
'15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız'
'15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız'
4 yılda yaklaşık 6 bin 500 terörist etkisiz hale getirildi
4 yılda yaklaşık 6 bin 500 terörist etkisiz hale getirildi
Uçar: ‘15 Temmuz; tarihi dönüm noktasıdır’
Uçar: ‘15 Temmuz; tarihi dönüm noktasıdır’
HABERLER>TÜRKİYE
16 Temmuz 2019 Salı - 09:59

“Türkiye’yi ele geçiremeyecekler"

FETÖ terör örgütünü hedef alan Erdoğan “Ruhlarını iblise satanlar var. O müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecekler. O karanlık gecede okunan ezanlar ve salalar kalplerimizi nasıl bütünleştirdiyse, inşallah bundan sonra da aynı inançla yolumuza devam edeceğiz.' dedi

“Türkiye’yi ele geçiremeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiçbir darbe, darbe girişimi yapanların yanına kar kalmadı. Allah’ın izniyle bundan sonra da kar kalmayacaktır. İnşallah 15 Temmuz’dan sonra artık hiç kimse milletin iradesine el uzatmayı aklının ucundan bile geçiremeyecektir. Ruhlarını iblise satanlar var, o müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecekler" dedi.

TARİHİ COŞKU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Milli Birlik Günü nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen etkinliğe katıldı. Hain darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümünde yeniden Atatürk Havalimanı’nda vatandaşlara hitap eden Erdoğan, büyük coşkuyla karşılandı. Konuşmasının başında 15 Temmuz şehitlerini ve gazilerini anan Erdoğan, “Şehit verdiğimiz 251 vatan evladının her birine Rabbim’den rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyetler diliyorum. Bizler inanıyoruz ki şehitler peygamberlerden başka hiçbir kula nasip olmayacak en yüce makamın sahibidirler. Kabirleri nur, mekanları cennet olsun inşallah. Emniyet teşkilatımızın bütün kahraman mensuplarını, şanlı polislerimizi bir kez daha muhabbetle kucaklıyorum. Peygamber ocağı TSK’nın ülkesine gönülden bağlı her bir subayını, astsubayını, uzman personelini ve erlerini alınlarından öpüyorum. Darbenin ilk anlarından itibaren cesaretle ihanetin üzerine giden yargı mensuplarımıza buradan şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

BURASI ANLAMLI BİR MEKAN

15 Temmuz hain darbe girişiminde Atatürk Havalimanı’nın kritik bir nokta olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Burası anlamlı bir mekan. O gece burası iki anı tespit etti. Bunlardan bir tanesi saat 23.15 civarı. Tankların arasından sayın Bay Kemal gelip Bakırköy’e geçti. Bakırköy Belediyesi’nde kendi ifadesiyle gidebilecek bir otel bulamadığı için oraya gittiğini söyledi. 01.15’de biz yine buraya indik. Eşim, kızım, torunlarım ve damadımla beraber buraya indik. Burada kim vardı millet vardı. Beraberce buradan üzerimizden geçen F16’lar vardı. Üzerimizden geçen helikopterler vardı. Onlar mermilerini yağdırıyordu. Fakat biz bir şeye inanıyorduk. ‘Korkmayın Allah bizimle beraberdir’. O gece 16 saat süren o süreçte şahsım basın toplantımı yapım, valimiz aynı şekilde, 1. Ordu komutanımız aynı şekilde. Basın toplantıları yapıldı ve mesaj verildi. Her şey yerli yerine oturdu” diye konuştu.

"HİÇBİR DARBE, DARBE GİRİŞİMİ YAPANLARIN YANINA KAR KALMADI"

15 Temmuz gecesi dik bir duruş sergileyerek dünyaya örnek olan Türk medyasına, sivil toplum kuruluşlarına ve aydınlara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sabaha kadar kesintisiz ezan ve sala okuyan imamlarımıza, seccadelerinin başında dua eden kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Dünyanın dört bir yanında Türk bayrakları ile sokaklara çıkan soydaşlarımıza, kardeşlerimize özellikle selamlarımı gönderiyorum. O gece barikatları aşarak, kurşunları savuşturarak TBMM’ye gelen, tepelerine bırakılan bombalara rağmen vakur duruşlarını bozmayan milletvekillerimizi selamlıyorum. Millet sokakta istiklalini korurken, milletin vekilleri de orada demokrasiye sımsıkı sahip çıkmıştır. Milli mücadelede işgal kuvvetleri Polatlı’ya kadar geldiler ama meclise saldıramadılar. Daha önceki darbelerde milli iradeye meclis ruhuna saldırı olsa da meclis binası fiilen hedef alınmadı. 15 Temmuz’da caniler bunu bile yaptılar. Hamdolsun milletin iradesine de evine de uzanan eller bizzat millet tarafından kırıldı. Hiçbir darbe, darbe girişimi yapanların yanına kar kalmadı. Allah’ın izni ile bundan sonra da kar kalmayacaktır. Yeter ki siz böyle dik durun. İnşallah 15 Temmuz’dan sonra artık hiç kimse milletin iradesine el uzatmayı aklının ucundan bile geçiremeyecektir. Bizler milletçe vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, demokrasimize sahip çıktıkça hiçbir gücün eli Allah’ın izni ile oralara uzanamayacaktır. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü birliğimizi, içinde bulunduğumuz beraberliğimizi bozamayacaktır” şeklinde konuştu.

"RUHLARINI İBLİSE SATANLAR VAR, O MÜPTEZELLER TÜRKİYE’Yİ ELE GEÇİREMEYECEKLER"

Konuşmasında FETÖ terör örgütünü hedef alan Erdoğan “Ruhlarını iblise satanlar var. O müptezeller Türkiye’yi ele geçiremeyecekler. O karanlık gecede okunan ezanlar ve salalar kalplerimizi nasıl bütünleştirdiyse, inşallah bundan sonra da aynı inançla yolumuza devam edeceğiz. Şehitlerimizin hiç birini unutmayacağız. İşte buraya nereden geldik Ankara Emniyet Müdürlüğü binasını da bombalayıp yıkmışlardı. Onlar emniyet müdürlüğü binamızı yıkarak sakalımızı tıraş ettiler, biz muhteşem bir emniyet müdürlüğü binası yaparak onların kolunu kanadını kırdır. Çünkü tıraş edilen sakal daha gür biter ama kesilen kol yerine gelmez” açıklamalarında bulundu.

ERDOĞAN'DAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE MÜJDE

Konuşmasında şehit yakınları ve gazilere müjde veren Erdoğan, “Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından hazırlıkları yürütülen Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın kuruluşu resmen tamamlanmıştır. Çünkü bunun çok istismarı yapılıyor. Onun için istedik ki Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığımız ile bu devletin teminatı altında olsun. Bu vakfımız aracılığı ile şehit yakınlarımıza ve gazilerimize verdiğimiz hizmetleri daha iyi yürüteceğimize inanıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin karanlığa gömülmek istendiğini vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Allah kurdukları tuzakları sahiplerinin başına geçirdi. Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır diyor bir şairimiz. O karanlık geceye teslim olmadıkları için milletimin her bir ferdine minnettarız. O karanlık geceyi aydınlatan herkese minnettarız. Siz bambaşkasınız. Siz kurşunların üzerine gittiniz. Yılmadınız ve bazı gençlerimiz kendilerini tankların altına attı. Bazıları da gazi oldu. Bu yürektir yürek, kürek değil. Bunu ancak bu millet yapar. Geceye yenilmeyenler, uçaklara, helikopterlere, tanklara karşı duranlar vakit sabaha döndüğünde istiklallerini ve istikballerini kurtarmış olmanın gururuyla ödüllerini aldılar. Bu ülkenin asıl sahibi şehitler ve gazilerdir. Biz burada özgürce sözümüzü söyleyebiliyorsak şehitlerimizin, gazilerimizin ve tüm kahramanlarımızın sayesindedir.”

“15 TEMMUZ MİLLETİMİZE ESARET BOYUNDURUĞU VURMA ÇABALARININ FARKLI BİR ÖRNEĞİYDİ"

Milli mücadeleyi, Çanakkale Zaferi’ni, Kut’ül Amare’yi hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz milletimize esaret boyunduruğu vurma çabalarının farklı bir örneğiydi. İhanet çetesi ile milletimiz esir alacaklarını sananlar, asırlar boyu olduğu gibi bir kez daha derslerini aldılar. Nasıl bir istiklalimizi korumaktan vazgeçmiyorsak, bizim önümüze tuzak kuranlar da emellerinden vazgeçmeyecektir. Ülkemizin önündeki engeller, maruz kaldığı sıkıntılar hep bu kadim kavganın tezahürleridir. Suriye meselesini böyle okumayanlar, Irak meselesini böyle okumayanlar, Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Ege konularında karşı tarafı haklı bulanların zihinleri iğfal edilmiştir demektir. Ülkemizin mücadelesini sıradan bir çekişme parantezine hapseden zaten iflah olmaz bir mankurta dönüşmüştür. İçinden geçtiğimiz dönemin gelecek çeyrek asrımızı biçimlendirecek bir öneme sahip olduğunu görmeyene diyecek sözümüz kalmaz” dedi.

 
Aksakallı Paşa 15 Temmuz şehitlerini andı
 
‘Teröristleri yerle yeksan ediyoruz’
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bahçeli: “Yanlış hesap kahraman Türk milletinden döndü”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “15 Temmuz'da ...
Kahraman 15 Temmuz’da yaşananları anlattı
Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz’un ...
“FETÖ ile mücadele bitmedi”
Erdoğan, "FETÖ ile mücadelede biz bu işin bittiği kanaatinde değiliz. ...
 
Akar: "Terör belasını bitirmekte kararlıyız"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ...
'Unutmayacağız, unutturmayacağız'
Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı 15 Temmuz’a ...
Çavuşoğlu: "Türkiye Cumhuriyeti kararlıdır"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye'nin ve ...
 
‘Dava terk edilmez’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bizim dava arkadaşlığımızda bir şey var. Dava ...
“Hedeflerimize uygun bir seviyeye çıkacağız”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen HAK-İş ...
Bahçeli: "İnanç ve imanın yanında durduk"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İhanet ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
Ayasofya Ne Güzel Bir Camidir, Bu Karar Ne Güzel Bir Karardır
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Çözümün Virüslüsü
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
İyi Kötü Haberler ve Duygular!
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Kalanlarumuz Tamam da Nerde Gidenlerumuz?
Yavuz Öztürkler
Yavuz Öztürkler
Peynir Zamanı
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
Sağlık Müdürünü, CİMER’e Yazdı
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
Sizce, Erzurum'un 2023 Sürecinde Önceliği

Tarım
Turizm
Eğitim
Ulaşım
Şehircilik
Sanayi
Sosyal Performans

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva