ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Erzurumspor 20 bin 120 habere konu oldu
Erzurumspor 20 bin 120 habere konu oldu
PFDK’dan Erzurumspor’a 62 bin TL ceza
PFDK’dan Erzurumspor’a 62 bin TL ceza
Erzurum’da 3 ayda bin 610 konut satıldı
Erzurum’da 3 ayda bin 610 konut satıldı
Akbulut için Mecliste tören düzenlendi
Akbulut için Mecliste tören düzenlendi
‘Yıldırım Bey’in en büyük özelliği tevazu idi’
‘Yıldırım Bey’in en büyük özelliği tevazu idi’
HABERLER>TÜRKİYE
18 Şubat 2021 Perşembe - 05:31

‘Mücadelemizi milletimizle birlikte yürütüyoruz’

Erdoğan, 'Terörün başını ezene bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sınırlarımız içinde ve dışında son teröristi de etkisiz hâle getirene dek operasyonlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

‘Mücadelemizi milletimizle birlikte yürütüyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara, Ordu ve Şanlıurfa 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Terörün başını ezene bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sınırlarımız içinde ve dışında son teröristi de etkisiz hâle getirene dek operasyonlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

ANKARA İL KONGRESİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Ankara 7. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara İl Kongresi’nden, Ordu ve Şanlıurfa İl Kongrelerine de video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Kongrelerde görev alacak teşkilat mensuplarını tebrik ederek, başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 72 il kongresini tamamladıklarını, 24 Şubat’ta İstanbul İl Kongresi’yle de bu işi sona erdireceklerini ve Mart sonunda gerçekleştirecekleri 7. Olağan Büyük Kongre’ye yoğunlaşacaklarını kaydetti.

AK PARTİ DİNAMİZMİ

AK Parti’nin Türkiye’nin en dinamik, 11 milyonu aşan üyesiyle temsil kabiliyeti en yüksek siyasi hareketi olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini en sağlam, en güçlü şekilde muhafaza eden siyasi partidir. Hâl böyle iken kendi yaptıkları her kurultayı birer gladyatör arenasına dönüştürenlerin AK Parti kongrelerine çamur atmasını doğrusu tebessümle karşılıyorum” dedi.

“BİZ BU YOLDA GÖZLERİNİ KIRPMADAN ŞEHADETE KOŞAN YİĞİTLERİN FEDAKÂRLIĞIYLA YÜRÜYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’de siyaset yapmak isteyen, AK Parti çatısı altında ülkeye hizmet etmek isteyenlerin sayısının giderek arttığına işaret ederek, “Aynı şekilde birlik ve beraberliğimizin güvencesi olan Cumhur İttifakı da maruz kaldığı onca saldırıya rağmen her geçen gün daha da güçleniyor” diye konuştu.

CESARETLE YÜRÜYORUZ

“Gençlerimizin heyecanından, ak saçlılarımızın engin tecrübesinden ilham alarak mücadelemizi sürdürüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bu yolda gözlerini kırpmadan şehadete koşan yiğitlerin fedakârlığıyla yürüyoruz. Biz bu yolda dağları teröristlere dar eden kahramanların cesaretiyle yürüyoruz. Biz bu yolda 534 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin sabrıyla yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK’nın 13 sivil vatandaşı şehit etmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaları eleştirerek, şöyle devam etti: “5 yıldır, 6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere, nasıl ‘bunların sorumlusu Cumhurbaşkanı’dır diyorsun ya? Sana Millî Savunma Bakanımı gönderiyorum, sana İçişleri Bakanımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye, ya sen bunlara layık değilsin. Ve utanmadan sıkılmadan kalkıp Cumhurbaşkanı’na fatura kesmeye kalkıyorsun. Senin bu yaklaşımlarınla bu ülkede biz terörizmle mücadeleyi durdurmayacağız. Sen teröristlerle el ele, kol kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyebilirsin ama biz teröristlere karşı Gara’da, Cudi’de, Tendürek’te, Beslerderesi’nde mücadelemizi sürdüreceğiz, sen de tribünlerden seyret. Biz bu yolda ‘ağlayarak teröristi sevindirmeyeceğim’ diyen şehit babalarının asaletiyle yürüyoruz. Biz bu yolda gecenin karanlığını dualarıyla aydınlatan pir-i fanilerimizin samimiyetiyle yürüyoruz. Biz bu yolda 15 Temmuz gecesi tanklara meydan okuyan kadınlarımızın dirayetiyle yürüyoruz. Sen 15 Temmuz gecesi tankların arasından korumalarla beraber Bakırköy Belediyesi’ne giden ürkek, korkak bir adamsın.”

MÜCADELEMİZİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE YÜRÜTÜYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hırsları için Türkiye düşmanlarına el açan müstevlilere inat vakarlarından, onurlarından taviz vermediklerini, vermeyeceklerini vurgulayarak, “Bölücü örgütün yandaşlarına koltuk değnekliği yapanlara inat biz bu mücadeleyi milletimiz için milletimizle birlikte yürüyoruz. İttifak ortaklarını incitmemek için bölücü terör örgütünü kınayamayanlar bize insanlıktan bahsedemez” değerlendirmesinde bulundu.

“SİYASETİ AZİZ MİLLETİMİZE HİZMET ETMEK İÇİN YAPIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK’nın Suriye uzantısını ‘terör örgütü olarak görmüyorum’ diyenler Bay Kemal ve yandaşlarıdır. Bize bunlar terörle mücadele dersi veremez. Masumların alçakça katledildiği 6-8 Ekim olaylarının faillerini yargıdan kaçırmak için Silivri önünde milletvekillerini ip gibi sıraya dizenler bize vicdandan söz edemez” diye ekledi.

“Biz siyaseti başkaları gibi ülke ve millet düşmanlarına şirinlik için değil can borcumuz olan aziz milletimize hizmet etmek için yapıyoruz” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her ne yapıyorsak bu uğurda özellikle yapıyor, gerektiğinde kendi istikbalimizi ve canımızı ortaya koymaktan da çekinmiyoruz. Kılıçdaroğlu ve şürekâsı bilsin ki; baş veririz, ama onlar gibi teröristler ve destekçileri karşısında baş eğmeyiz. Her karışında bir şehidin yattığı bu cennet vatanı canımız pahasına FETÖ’cü hainlere de, PKK’lı katillere de, DEAŞ’lı canilere de teslim etmedik, etmeyiz. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık, biz bu yola tam bağımsız Türkiye idealiyle çıktık. Biz bu yola bölgesinde ve dünyada lider ülke hedefiyle çıktık. Bugünlere de birilerinin ihsanıyla değil DEAŞ’ından PKK’sına, FETÖ’sünden DHKP-C’sine kadar nice katil sürüleriyle mücadele ederek geldik. Ya sen önce teşkilatlarındaki DHKP-C’lileri temizle. Ey Kılıçdaroğlu, sen önce onları temizle.”

“SON TERÖRİSTİ DE ETKİSİZ HÂLE GETİRENE DEK OPERASYONLARIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörün başını ezene bu ülkede terör sorununu kökten çözene kadar mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Sınırlarımız içinde ve dışında son teröristi de etkisiz hâle getirene dek operasyonlarımızı devam ettireceğiz” açıklamasında bulundu.

KANDİL TEBRİKİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların yarın idrak edilecek mübarek Regaip Kandili’ni tebrik ederek, “Mevla’dan bizi Recep ayına kavuşturduğu gibi mübarek Şaban ve Ramazan aylarına kavuşturmasını ve ardından da Ramazan Bayramı’yla müşerref olmayı bizlere nasip eylesin diyorum” duasında bulundu.

Mübarek günlerde yardımlaşmanın, dayanışmanın en üst seviyelerde tutulması gerektiğini, özellikle Koronavirüs salgınıyla mücadele edilen bugünlerde AK Parti kadrolarının daha çok sorumluluk üstlenmesi gerektiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte birçok kişiyi ahirete uğurladıklarını belirterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Salgının neden olduğu sıkıntıları bildiklerini ve vatandaşları sahipsiz bırakmadıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda aşılamada 5 milyon 200 bini hamdolsun bulduk ve yoğun bir şekilde de bu aşılama kampanyamız devam ediyor. O çok büyük olduğunu söyleyenlerin filan böyle bir durumu yok, ama biz bunu başardık. Salgın nedeniyle yapmak zorunda kaldığımız kısıtlamaların esnafımız, işçimiz, işverenimiz çalışanlarımız üzerinde oluşturduğu yükü en aza indirebilmek için pek çok destek paketi açıkladık” dedi.

Bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında alınacak kararları millete sesleniş konuşmasında açıklayacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın sürecinde başta sağlık yatırımları olmak üzere yapılan hizmet ve desteklemeleri anlattı.

“BU GÜZEL ÜLKEYİ GELECEĞE TAŞIMANIN GAYRETİNDEYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları birçok hayırlı işte CHP’nin engellemesiyle karşılaştıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz kamuda başörtüsüne serbestlik getirdiğimizde engellemek için Danıştay’a koşan siz değil miydiniz? Hatta üniversitelerde başörtüsü yasağı kalkmasın diye Anayasa Mahkemesi’ne başvuran bizzat sen değil miydin? Meslek liseleri ve imam hatiplere yönelik katsayı zulmüne sahip çıkanlar siz değil miydiniz? Daha bir yıl öncesine kadar şehir hastanelerimizi kötüleyenler siz değil miydiniz? Avrasya Tüneli’ne, asrın projesi Marmaray’a, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne, Osmangazi Köprüsü’ne karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Ankara’da kendisinin de her gün kullandığı Malazgirt Bulvarı’na karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Cumhurbaşkanlığı Külliyesine olmadık iftiraları atanlar siz değil miydiniz Bay Kemal? Yattın kalktın yattın kalktın Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle uğraştın, Danıştay’ın kararları ortaya olduğu hâlde Cumhurbaşkanlığı Külliyesiyle uğraştın. Gezi olayları sırasında vandallarla beraber İstanbul’u, Ankara’yı ateşe verenler, belediye otobüslerini yakanlar siz değil miydiniz? PYD’li teröristler tam 5 sene önce bugün Merasim Sokak’ta 28 vatandaşımızı şehit ederken vatanlarını savunuyorlar diyerek bu terör örgütünü aklamaya çalışanlar siz değil miydiniz? Türk ekonomisi krize girsin diye el ovuşturan, eline geçirdiği her fırsatı Türkiye’yi Batılı ülkelere şikâyet için kullanan siz değil miydiniz? Türkiye’yi darbe anayasasından kurtarmak için attığımız adımları sabote eden siz değil miydiniz?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin tükenmişliğinin AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın yükünü daha da ağırlaştırdığını vurgulayarak, “Biz günü kurtarmanın değil, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu güzel ülkeyi geleceğe taşımanın gayretindeyiz. Bay Kemal kimi savunuyor? Şu anda Almanya, o bölgelere kaçmış olan Dündar’ı savunuyor ve onun arkasında duruyor. Kimi savunuyor? Selo’yu savunuyor ve bunların suçlu olmadığına adeta hükmediyor. Biz Türkiye’ye dair hedefleri, bu ülkeye dair hayalleri olan bir kadroyuz” ifadelerini kullandı.

“Meşrebi, mezhebi, siyasi görüşü, hayat tarzı ne olursa olsun 83 milyonun tamamına mesajlarımızı ulaştırmaya gayret edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyaseti başkaları gibi sırça köşklerde değil milletin arasında milletimizle birlikte yapacağız. Kibri, gururu, böbürlenmeyi kapımıza asla yaklaştırmayacağız. Sevincinde, tasasında, iyi ve kötü gününde, bize oy versin vermesin tüm vatandaşlarımızın bugün olduğu gibi yanında olacağız” açıklamasında bulundu.

AK Parti teşkilatlarına vatandaşlara doğrudan ulaşmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletle arasına mesafe koyan, vatandaşla arasına aşılmaz duvarlar ören, sokaktan, pazardan, çarşıdan uzaklaşan bir hareketin varacağı yer tarihin tozlu sayfalarıdır; siyasi tarihimiz bunun sayısız örneğiyle doludur. AK Parti yaşadığı onca saldırıya, ihanete, operasyona rağmen hâlen dimdik ayaktaysa bunun sebebi milletle kurduğu samimi gönül bağıdır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, Ordu ve Şanlıurfa kongrelerinin düzenlendiği salonlara ayrı ayrı bağlanarak, kongrelerle birlikte yönetimde görev alanları selamladı ve başarılar diledi.

KAYNAK: HABER METNİ CUMHURBAŞKANLIĞI KURUMSAL WEB SİTESİNDEN ALINMIŞTIR

 

 
‘Tarihimizi bizim kılan Türkçemizdir’
 
Sağlık Bakanlığından aşı açıklaması
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
‘Tarihimizi bizim kılan Türkçemizdir’
Erdoğan, 'Kendi anadilini en doğru ve güzel şekilde konuşamayan bir toplum, ...
‘Gara düştü, Allah’ın izniyle iş bitti’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ”Bu son hadise Türkiye’nin PKK ile ...
‘Terken Hatunları bilmeden Selçuklu’yu anlayamayız’
Erdoğan, “Kadınların potansiyelini ve gücünü hakkıyla değerlendiremeyen ...
 
‘Türk Ordusunun önünde duracak güç yoktur’
“Türk ordusunun önünde durabilecek ne bir terör örgütü ne de piyon güç ...
'Azerbaycan, Nahçıvan ve Türkiye ile birleşiyor'
Aliyev, işgalden kurtarılan Füzuli, Zengilan, Laçın ve Cebrayıl illerini ...
Oktay: 'Hezimete uğradılar’
Oktay, ‘15 Temmuz’da canımıza, egemenliğimize ve geleceğimize kastettiler ...
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Gençlere seslendi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Gençlik Kolları Olağan Kongrelerinde ...
Türkiye küresel ve bölgesel lider olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah Türkiye 2023 hedeflerine de ulaşacak, ...
Cumhurbaşkanından Yeni Anayasa açıklaması
Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100. yılını darbe anayasasıyla değil, bu ülkeye ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Ramazan Yazıları - 1 Kuranı Kerim’i Terk Etmek Nasıl Olur?
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
Ramazanda Paylaşma Seferberliği
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Karganın Karası
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Yavuzca Sual: ‘Herkesi Sen Dost mu Sandın?’
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
Kadınlar Zafere Yürüyor…
Baki Gezmiş
Baki Gezmiş
'Yardım'ın Reklamı Olmaz.. Ya da 'Yardım' Adabı..
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

Süper Ligde kalıcı olsun
Bu sezon küme düşmesin
İlk 10’da yer alsın

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva