ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Hocalı acısını sanatla anlattılar
Hocalı acısını sanatla anlattılar
Jandarma 103 adet tarihi obje ele geçirdi
Jandarma 103 adet tarihi obje ele geçirdi
Hainlerin inleri imha edildi
Hainlerin inleri imha edildi
Teslim olan terörist sayısı 31’e yükseldi
Teslim olan terörist sayısı 31’e yükseldi
TÜMSİAD’dan 28 şubat tepkisi
TÜMSİAD’dan 28 şubat tepkisi
HABERLER>TÜRKİYE
26 Ocak 2021 Salı - 02:30

‘Ülkemizin itibarını artırdık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Denizli, Mersin ve Uşak 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Hamdolsun eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda ülkemize çağ atlattık.' dedi

‘Ülkemizin itibarını artırdık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Denizli, Mersin ve Uşak 7. Olağan İl Kongrelerinde yaptığı konuşmada, “Hamdolsun eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda ülkemize çağ atlattık. Terör örgütleriyle mücadeleden sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya, dostlarımızla birlikte tüm mazlumlara el uzatmaya kadar izlediğimiz onurlu ve kararlı politikalarla ülkemizin itibarını artırdık” dedi.

ERDOĞAN PARTİLİLERE HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Denizli, Mersin ve Uşak 7. Olağan İl Kongrelerine, İstanbul İl Başkanlığından video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin kongrelerini demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirdiklerini hatırlatarak bu dönem salgın sebebiyle kongreleri sınırlı katılımlarla yapmak mecburiyetinde kaldıklarını söyledi.

“ÖZNESİ İNSAN OLAN SİYASETİN İCRA YERİ 83 MİLYON VATANDAŞIMIZIN GÖNLÜDÜR”

“Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez / Gönülden gönüle gider yol gizli gizli” dizelerini okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalplerinin daima bir ve beraber olduğunu kaydetti.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’ni salgının kontrol altına alınmasıyla gönüllerinden geçtiği gibi en coşkulu şekilde yapmayı ümit ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti için her kongrenin yeni bir nefes, yeni bir heyecan, enerji demek olduğunu aktardı.

AK PARTİ

AK Parti'nin kurulduğu günden beri kendini yenileme kabiliyeti en yüksek parti, siyasi hareket olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İster görevlerine devam etsinler, ister yeni vazife üstlenmiş olsunlar, tüm teşkilatlarımızdan önemli bir beklentim var. Hep birlikte AK Parti'nin Türkiye'nin sadece son 18 yılının değil aynı zamanda geleceğinin de partisi olduğunu göstereceğiz” dedi.

AK PARTİNİN KURUCUSU MİLLETTİR

“AK Parti'nin kurucusu da sahibi de lokomotifi de bizatihi milletimizin ta kendisidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar ne yaptıysak milletimizle beraber yaptık. Neyi başardıysak, milletimizle beraber başardık. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmayı, 2053 vizyonuyla buluşturmayı da yine milletimizle beraber gerçekleştireceğiz. Öznesi insan olan siyasetin icra yeri 83 milyon vatandaşımızın gönlüdür. Önce gönül kazanacağız sonra oy isteyeceğiz” diye konuştu.

“ÜLKEMİZE KAZANDIRACAK DAHA ÇOK ESERİMİZ VAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilatlarına yüz yüze iletişimin, bizzat vatandaşlarla irtibat kurulması gerektiğinin önemini anlatarak AK Parti ailesinin her bir ferdinin sahayı karış karış dolaşması gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel başkanından sandık görevlisine ve üyesine kadar uzanan siyaset tarzının AK Parti'yi iktidara taşıdığını ve 18 yıldır da iktidarda kalmasını sağladığını belirterek, şöyle devam etti: “Bu çizgiden uzaklaşırsak milletimizle önce gönül bağımızı zayıflatır, ardından sandıktaki desteğimizi kaybederiz. Halbuki bizim milletimize verecek daha çok hizmetimiz, ülkemize kazandıracak daha çok eserimiz var. Hem bugüne kadar bin bir emekle oluşturduğumuz kazanımlara sahip çıkmak hem Türkiye'yi çok daha ileriye taşımak için Cumhur İttifakı'nı ve AK Parti'yi güçlü tutmalıyız. Sizler, teşkilatlarda üstlendiğiniz görevlerle aynı zamanda işte böyle tarihi bir sorumluluğa talip oldunuz. İnşallah 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı ve AK Parti'yi zafere sizler taşıyacaksınız. Kendini bu büyük ailenin bir ferdi olarak hisseden herkese gönlümüz de kapımız da partimizin tüm kademeleri sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır.”

“HER BİR VATANDAŞIMIZIN HAYAT KALİTESİNİ YÜKSELTİRKEN DÜNYAYA BAKIŞINI GENİŞLETTİK”

AK Parti'nin Türkiye’ye Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının katbekat fazlasını sadece 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamdolsun eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda ülkemize çağ atlattık. Terör örgütleriyle mücadeleden sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya, dostlarımızla birlikte tüm mazlumlara el uzatmaya kadar izlediğimiz onurlu ve kararlı politikalarla ülkemizin itibarını artırdık. Her bir vatandaşımızın hayat kalitesini hiç olmadığı kadar yükseltirken, dünyaya bakışını genişlettik” açıklamasında bulundu.

ESER VE HİZMET SİYASETİ YARIŞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin uzun iktidar döneminin her safhasında karşısında bir siyasi muhalefet bulduğuna dikkati çekerek, “Teorik olarak en önemli rekabeti de ana muhalefet partisi CHP ile yapmamız gerekiyordu. Üzüntüyle ifade etmek isterim ki karşımıza çıkan ana muhalefet aktörlerinin ve kadrolarının hiçbiri, bizimle eser ve hizmet siyaseti yarışına girmemiştir. Kimi zaman vesayetin arkasına sığınarak, kimi zaman uluslararası lobilerin sözcülüğünü yaparak, kimi zaman darbecilere göz kırparak, kendilerine iktidarın bahşedilmesini beklemişlerdir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi CHP’nin işi Türkiye’nin başının belaya girmesini dilemeye kadar vardırdığını kaydederek, “Biz ne yöne gidiyorsak aksi istikamete yönelmeyi muhalefet tarzı olarak benimsemiş, millete de böyle takdim etmişlerdir. Ama geçmişteki hiçbir aktör bugünkü CHP Genel Başkanı kadar karikatür bir görüntü sergilememiştir” dedi.

CHP’YE TEPKİ

CHP’nin politika geliştiremediğini, proje üretemediğini, hangi programı savunduğunun dahi belli olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Terazinin bir kefesinde HDP var, diğer kefesinde İYİ Parti var. CHP'ye verilen vazife ise bu iki kefeyi dengede tutarak kurulan yarı gizli, yarı açık ittifakın bozulmasını engellemektir. Partisini bu duruma düşüren zat, kendisine karşı çıkan herkesi susturarak gerekirse kapı dışarı ederek diktatörlüğün de dik alasını sergilemektedir. Biliyorsunuz bunlar yıllarca bizi ve pek çok siyasetçiyi tek adamlıkla suçladılar. Peki şu anda CHP'de olan nedir biliyor musunuz? Şu anda CHP'de tek adamcağız siyaseti işliyor. Türkiye'nin ilk siyasi partisi CHP'yi tek bir adamcağıza ve onun kimin suflesi olduğu bilinmeyen stratejilerine mahkum ettiler.”

Demokrasilerde muhalefetin alternatif programları, projeleri, vizyonuyla iktidarı ateşleyen, daha çok çalışmaya sevk eden bir misyona sahip olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye'de bırakın böyle derinlikli bir misyonu, sadece ülkenin ve milletin temel meselelerinde yerli ve millî duruş sergileyen bir ana muhalefeti bile arar olduk. İnşallah 2023 seçimleri AK Parti için hizmet ve eser siyasetini daha üst aşamaya çıkarma fırsatı yanında ülkemizin gerçek bir ana muhalefete sahip olmasına da vesile olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkârlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredilerinin 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arasındaki altı aylık döneme ilişkin taksitlerin de erteleneceği müjdesini verdi.

Konuşmasının ardından Denizli, Mersin ve Uşak’ta kongrelerin düzenlendiği salonlara ayrı ayrı bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni görev alan teşkilat mensuplarına başarılar diledi.

KAYNAK: HABER METNİ CUMHURBAŞKANLIĞI KURUMSAL WEB SİTESİNDEN ALINMIŞTIR

 
HAK-İŞ / HİZMET-İŞ 43’üncü gurur yılında
 
'Bu Millete hizmetkar olmaya geldik'
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
‘Gücümüzü dünyaya hissettirdik’
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Dünyadaki kapsama alanımız ...
‘Büyük Türkiye’nin inşasını hızlandırıyoruz’
Erdoğan, “İnşallah 83 milyon hep birlikte tek yürek, tek bilek olarak ...
‘Ekonomide temel hedef: Fiyat İstikrarı’
Erdoğan, 'Yeni hamlelerle Türkiye’yi değişen küresel değer zincirinin ...
 
Erdoğan’dan Savunmada Yerli ve Millilik mesajı
Erdoğan, '“Askerî, ekonomik ve diplomatik bakımdan güçlü olmak bizim için ...
'Seçim Haziran 2023’te'
Erdoğan, '“Biliyorsunuz biz bu muhalefetteki siyasi partiler gibi bir ...
Erdoğan’dan OECD mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘OECD İstanbul Merkezi’nin açılış törenine video mesaj gönderdi.
 
Aliyev'den Türk Dünyasına çağrı
Aliyev, Türk Konseyi'nin Azerbaycan'ın haklı davasına en çok destek veren ...
‘AK Parti hizmet ocağıdır’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti milletimiz tarafından kurulan, sahibi ...
‘Dil olmadan millet ve medeniyet olmaz’
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asırlar boyunca kullana kullana Türkçeleştirdiğimiz ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
En Kısa Ayın En Karanlık Günü
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Basılan Çamur
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Ayhan Türkez ve Haberin Namusu
İstemihan Avcıgil
İstemihan Avcıgil
Erzurum İlçelerinin Tanıtım Eksiklikleri ve Belediye Web siteleri
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Değişimin Öğretmeni: Doğan Cüceloğlu Efsanesi
Baki Gezmiş
Baki Gezmiş
Sözün Bittiği Yer
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

Süper Ligde kalıcı olsun
Bu sezon küme düşmesin
İlk 10’da yer alsın

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva