ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Aydemir: ‘Milli İrade ufku değişmez istikametimiz’
Aydemir: ‘Milli İrade ufku değişmez istikametimiz’
Milletvekili Aydemir: ‘Azerbaycan’ın yanındayız’
Milletvekili Aydemir: ‘Azerbaycan’ın yanındayız’
Organları başka hastalara umut oldu
Organları başka hastalara umut oldu
Tarih Milli İrade Destanına tanık oldu
Tarih Milli İrade Destanına tanık oldu
ETÜ’de 15 Temmuz sergisi açıldı
ETÜ’de 15 Temmuz sergisi açıldı
HABERLER>TÜRKİYE
19 Haziran 2019 Çarşamba - 06:50

‘Korkaklar için de yaşasın cehennem’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mursi'nin vefatı dolayısıyla yaptığı değerlendirmede, 'Hanımına defni göstermiyorlar. İki oğlu ile defnediyorlar. Niye korkuyorsunuz. Siz işte bu tür şehitlerden korkarsınız. Korkaklar için de yaşasın cehennem. ' dedi

‘Korkaklar için de yaşasın cehennem’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Biz ne valimize it dedirtiriz, ne de polisimize şerefsizler dedirtiriz. Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi’de toplu açılış törenine katıldı. Törende konuşan Erdoğan Sultangazi’ye yapılan yatırımları anlattı.

"ŞU ANDA BİZE MURSİ'Yİ HATIRLATANLARLA YARIŞIYORUZ"

Konuşmasında Muhammed Mursi’nin ölümü nedeniyle duyduğu üzüntüyü ifade eden Erdoğan, “Esaretten şehadete yürüyen, Mısır halkının seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kardeşimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ne yazık ki aynı tarihte içeri alındı ve aynı tarihte 6 yıl sonra cezaevinde mahkeme salonunda şehadete yürüdü. Mısır halkına ve İslam dünyasına başsağlığı dileklerimi ifade ediyorum. Demokratik bir seçimle iş başına gelen Mursi’nin darbe ile indirilmesini, hapiste tek oda hücrede eziyet çektirilmesini ve hayatını kaybetmesini seyreden batı dünyasını ve tüm insanlığı kınıyorum. Darbe ile devrildiğinde bize Mursi’nin sonunu hatırlatanların bugün ayın çirkinliği sergiliyor olmaları, kirli zihniyetin varlığını sürdürdüğünü ifade ediyor. Bize Mursi’yi hatırlatanlarla biz şu anda yarışıyoruz. Pazar günü yapılacak seçimde bir tarafta bize Mursi’yi hatırlatanlar var, diğer tarafta adaletle bu yolda yürüyecek olanlar var” şeklinde konuştu.

"GIYABİ CENAZE NAMAZINA KATILACAĞIM"

İkindi namazı ardından Fatih Camii’nde Muhammed Mursi için kılınacak gıyabi cenaze namazına katılacağını söyleyen Erdoğan, “Hanımına defni göstermiyorlar. İki oğlu ile defnediyorlar. Niye korkuyorsunuz. Siz işte bu tür şehitlerden korkarsınız. Korkaklar için de yaşasın cehennem. Bunu başaramayacaklar. Ülkemiz için de bunu başaramayacaklar. 15 Temmuz’da nasıl başaramadıysalar bundan sonra da başaramayacaklar” diye konuştu.

"İSTANBUL'UMUZU BU YALANCILARA TESLİM EDEMEYİZ"

Konuşmasında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Erdoğan, “15 Temmuz ile alakalı Binali kardeşimin rakibinin attığı tweetler var. Nerede FETÖ ile beraber. Ama bunlarda yalan çok. Ne diyorlar. ‘Benim onlarla alakam yok’. Hepsi kayıtlarda var. İşte Ordu’da valimize ‘it’ diyor, ondan sonra ‘basit’ dedim diyor. Kayıtlarda hepsi var. Dürüst ol dürüst. Siyasete dürüstlük yakışır. Başındaki adam gibi yalan değil. Al birini vur öbürüne. Biz İstanbul’umuzu bu yalancılara teslim edemeyiz” ifadelerini kullandı.

31 Mart seçimlerinin kazananının Cumhur İttifakı olduğunu söyleyen Erdoğan, “İl Genel Meclislerinde yüzde 60, Büyükşehir Belediye Başkanlıklarında yüzde 52, İl Belediye Başkanlıklarında yüzde 55’lik oranla milletimiz yanımızda yer almıştır. İstanbul’un 39 ilçesinin 25’i bizim yanımızda yer almıştır. Bir tanesi MHP’li kardeşimiz, 24’ü AK Partili kardeşlerimiz. 14 tanesi de malum millet ittifakına kalmıştır. 312 meclis üyesi var İBB’nin. Bunların 180 Cumhur İttifakı tarafından kazanılmıştır. Açık ara öndeyiz. Başkan vekillerinin tamamı AK Partilidir” dedi.

"BURADA HEM YOLSUZLUK VAR, HEM HIRSIZLIK VAR"

Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Beyefendi rahatsız olmuş. Çaldılar dendi ya. Binali Yıldırım kardeşimin rakibine söylüyorum. Çaldılar ifadesi hukuki değildir, ama siyasidir. Biz siyasiler birileri bir şeyi çaldıysa çaldı deriz. Hukuki nedir usulsüzlüktür. Usulsüzlüğün yanında bunun da bir siyasi ifade vardır o da yolsuzluktur. Burada hem yolsuzluk var, hem hırsızlık var. Müsaade edin de bunu söyleyelim. AK Parti gücünü milli iradeden alan bir partidir. 31 Martta büyükşehir seçimlerinde tespit ettiğimiz yolsuzlukların hesabını sormak bizim boynumuzu borcudur. Onun için YSK’ya gittik. Ben diyor mazbatamı aldım. Sen mazbatanı YSK’dan almadın, İl Seçim Kurulu’ndan aldın. Daha bu işleri bilmiyorsun, öğreneceksin. Müracaatımızı yaptık YSK mazbatayı iptal etti. Senden onu aldı. Bu ne demektir, daha öğreneceğin çok şeyler var. Biz Nasreddin hoca gibi damdan düştük. Bunu bildiğimiz için YSK müracaatımızı yaptık, YSK yenilenmesine karar verdi. Seçimlerin yenilenmesi kararı siyasi değil hukuki bir sürecin ürünüdür. Büyükşehirde yenileme kararı veren YSK benzer itirazların dile getirildiği iki ayrı ilçede buna gerek duymamıştır. Biz bağırıp çağırmamdık YSK’ya çete demedik. Bay Kemal YSK’ya daha önce methiyeler düzerken, daha sonra çete dedi. Bizim edebimizde bu yok. Her şeyi söylediler. İki ay arasındaki fakın 29 binden 13 bine gerilemiş olması manidardır. Geçen akşam bunu da inkar ediyor programda. Yalan bunların genlerine işlemiş, genlerine”

“BİZ NE VALİMİZE İT DEDİRTİRİZ, NE DE POLİSİMİZE ŞEREFSİZLER DEDİRTİRİZ”

Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Havalimanında valiye hakaret ettiğini söyleyen Erdoğan, “ Ne diyor ben Ordu Valisi’ne ‘it’ demedim. Ne dedim ‘basitleşme’ dedim. Bütün görsel medyada var, yazılı medyada var. Dedin dedin. Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin, bitmedi iş. Sadece o değil benim polislerime de yanındaki avanesi onlara da şerefsizler dedi. Onlar da kayıtlarda var. Bunların hesabını vereceksiniz. Biz ne valimize it dedirtiriz, ne de polisimize şerefsizler dedirtiriz. Utanmıyor musun. Yanında koruma olarak bu milletin polisini alıyorsun, ondan sonra da benim polisime şerefsizler diyorsun. Herkes yerini de haddini de bilecek” açıklamalarında bulundu.

"Belediye olarak yasalara göre senin burs verme yetkin yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem İmamoğlu’nun yalan vaatlerde bulunduğunu vurgulayarak, “Gençler para vereceğim diyor. Yalan söyleme. Belediye başkanlığım dönemimde üniversite gençlerime burs veriyordum. CHP bunu anayasa mahkemesine götürdü. Bu suretle gençlere verdiğimiz bu burs yasaklandı. İktidar olunca bu defa biz bunu Başbakanlıktan vermeye başladık. Şimdi kredi yurtlar kurumu vasıtasıyla hem kredi hem burs veriyoruz. Kimseyi boş geri çevirmiyoruz. Milleti aldatma. Belediye olarak yasalara göre senin burs verme yetkin yok. Bunu yasaklayan da CHP. Biz de bunu Kredi Yurtlar Kurumu vasıtasıyla çözdük” dedi.

“BU YALANA SAKIN ALDANMAYIN”

Devlet tarafından Suriyelilere maaş bağlandığı iddiaları ile ilgili de konuşan Erdoğan şöyle devam etti:

“Bu yalana sakın aldanmayın. Bu yalan CHP’nin yalanıdır. Biz Suriyelilere parasal bir maaş bağlama diye bir şeyimiz asla yok. Biz kamplardaki Suriyelilere sağlık desteği veriyoruz. Konteyner kentlerde yiyecek giyecek desteği veriyoruz ama asla onlara maaş bağlama diye bir şey yok bu yalandır. Biz kime veriyoruz. Ülkemiz fakir fukarasına, garip gurebasına valiliklerimiz kaymakamlıklarımız vasıtasıyla maaş bağlıyoruz. Ülkemdeki Suriyelilere de biz muhacir olarak bakıyoruz. Onlar varil bombalarından kaçtılar. Allah göstermesin böyle bir şey bizim başımıza gelse biz ne yapardık. Sakın bu sahtekarların yalanlarına aldanmayın. Bizim rahatsızlık uyandıran bu Suriyeliler konusunda tabii ki rahatsızlıklarımız var. Onun için emniyet teşkilatımız gerekli tedbirleri alıyor. Şu an itibariyle 330 bin Suriyeli topraklarına döndü. Oralardaki mücadele başarıldıkça inşallah bunlar kendi evlerine dönecekler”

 
AK Partili meclisi üyesi ve yeğeni öldürüldü
 
‘Bizim zalimlerle bir araya gelmemiz mümkün değil’
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Yıldırım: ‘Ulaşım benim işim’
Binali Yıldırım yapacakları projeleri anlattı.
Başkan Erdoğan, Devlet Başkanlarına hitap etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bir terör örgütü eliyle diğerini yok etme politikalarının ...
Bakan Kurum’dan G20 paylaşımı 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, katıldığı G20 toplantısındaki ...
 
Kudüs'te yeni oldu bittileri reddediyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı ...
Bakü-Tiflis-Erzurum hattı, barış, istikrar ve refah hattıdır
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Azerbaycan’ın Milli Günü resepsiyonuna katıldı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı ...
 
2023 hedefi için Dev projeler
Bakan Kurum, “Biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, Hazine ve Maliye ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan noktayı koydu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı ...
Şentop’tan dünyaya mesaj
Şentop, “Birkaç bin kişilik göçmen, sığınmacı girişinden etkilenen, bunlara ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
Ayasofya Ne Güzel Bir Camidir, Bu Karar Ne Güzel Bir Karardır
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Çözümün Virüslüsü
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
İyi Kötü Haberler ve Duygular!
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Kalanlarumuz Tamam da Nerde Gidenlerumuz?
Yavuz Öztürkler
Yavuz Öztürkler
Peynir Zamanı
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
Sağlık Müdürünü, CİMER’e Yazdı
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
Sizce, Erzurum'un 2023 Sürecinde Önceliği

Tarım
Turizm
Eğitim
Ulaşım
Şehircilik
Sanayi
Sosyal Performans

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva