ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
Soğuktan ayakları dondu
Soğuktan ayakları dondu
Örnek proje için imzalar atıldı
Örnek proje için imzalar atıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum’a seslenecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum’a seslenecek
Evlat nöbeti eylemine bir aile daha katıldı
Evlat nöbeti eylemine bir aile daha katıldı
Göç olmasaydı Erzurum 9’uncu olacaktı
Göç olmasaydı Erzurum 9’uncu olacaktı
HABERLER>SİYASET
28 Kasım 2020 Cumartesi - 12:43

‘Erzurum’un adını bir daha ağzına almayacaksın’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi İçişleri Bakanlığı etabında söz alarak, Komisyonda da bulunan HDP Milletvekili Hasan Özgüneş’in Erzurum’a yönelik ifadelerini telin etti.

‘Erzurum’un adını bir daha ağzına almayacaksın’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi İçişleri Bakanlığı etabında söz alarak, Komisyonda da bulunan HDP Milletvekili Hasan Özgüneş’in Erzurum’a yönelik ifadelerini telin etti. Aydemir Bölücü terör örgütünün en büyük zararı Kürtlere verdiğinin altını çizdi.

‘LANETLİYORUM’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş’in TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “Mustafa Kemal Atatürk Kürdistan vilayetlerinde Erzurum ve Sivas’ta kongre yapmıştır.” sözlerine sert tepki vererek, ‘Seni kınıyorum, seni lanetliyorum, Erzurumlular adına lanetliyorum’ dedi.

AYDEMİR’DEN ÖZGÜNEŞ’E’ SENİ ERZURUMLULAR ADINA LANETLİYORUM’

HDP Milletvekili Özgüneş’in de bulunduğu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, tepkilerini aktaran Milletvekili Aydemir, Özgüneş’in Erzurum’a iftira attığını kaydederek, ‘Erzurum’da kürt kardeşlerimizle asla ayrımız, gayrımız yok. Erzurum tarihte hep Türk kentiydi, ilanihaye öyle olacak. Senin zihnin lekelenmiş, senin zihnin bölücülükle dizayn edilmiş. Seni kınıyorum, seni lanetliyorum, Erzurumlular adına lanetliyorum. Sen bölücüsün, sen bölücüsün.’ İfadesini kullandı.

‘ERZURUM 1071’DEN ÖNCE DE TÜRK YURDUYDU’

Erzurum’un 1071’den önce de Türk Yurdu olduğu,  1048 Pasinler Zaferiyle Türk Mührünün ebediyen vurulduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘18 Eylül 1048 tarihi, Türk milleti için çok zirve tarihlerden birisidir, 18 Eylül 1048 tarihi. Pasinler Zaferi’nin gerçekleştiği tarih. Bizans’a karşı ilk galibiyetimizi aldığımız, Anadolu’da Bizans’ı alt ettiğimiz ilk zafer. Biz orada İbrahim Yenal komutasında daha önce bu topraklarda var olduğumuzu gösterdik ve Malazgirt’ten yirmi üç sene önce biz bu zaferi elde etmişiz. Milletçe bu topraklarda 1071’den çok önce vardık biz elhamdülillah, onun belgesidir 1048. ‘ vurgusunu yaptı.

‘ERZURUM TARİHTE HEP TÜRK KENTİYDİ, İLANİHAYE ÖYLE OLACAK’

Milletvekili Aydemir, ‘Bir nadan, bir millet cahili, bir tarih bilmez, dün Meclis Genel Kurulunda dadaşların ayranını kabartacak bir edepsizlik yapıyor.  Ve Erzurum için Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum Kongresiyle ilgili sözüm ona kayıt düşüyor. Nadanın önde gideni, dünya cahili diyor ki: “Efendim, Mustafa Kemal, Erzurum’da ve Sivas’ta.” diyor “Kürdistan… “Kürdistan vilayetlerinde Erzurum ve Sivas’ta kongre yapmıştır.” diyor.  Ve bu adam Tarih öğretmeni. Yazık ya yazık! Bu kadar mı nadanlık? Bak, Erzurum tarihte hep Türk kentiydi, ilanihaye öyle olacak. Orada Kürt kardeşlerimizle asla ayrımız gayrımız yok. Senin zihnin lekelenmiş, senin zihnin bölücülükle dizayn edilmiş. Seni kınıyorum, seni lanetliyorum, Erzurumlular adına lanetliyorum. Sen bölücüsün‘ diye konuştu.

AYDEMİR’DEN 7 HAZİRAN HATIRLATMASI

Bir HDP Milletvekilinin çözüm sürecine yönelik övgülerini eleştiren Milletvekili Aydemir, ‘Çözüm sürecine bir güzelleme yaptınız. Size ben bir hadise anlatayım: Dün Dışişleri Bakanlığı bütçesinde Hişyar Bey gelmişti. Erzurum’da, ben 4’üncü sıra milletvekili adayıydım, onun amcasının oğlu da 5’inci sıra milletvekili adayıydı. Erzurum’da o dönem adaydık, 7 Haziranda. O çocuk Kürt, Şeyh Sait’in öz be öz torunu. Ona o dönemde propaganda imkânı tanımadılar.’ dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİNDE YAŞANAN OLAYLAR

O dönemde Süleyman Soylu’nun AK Parti, teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğunu belirten Milletvekili Aydemir,  Sayın Değerli Bakanım, hatırlayacaksınız, Karayazı İlçe Başkanımızı. Çözüm sürecinde, bizim İlçe Başkanımızı aldı, götürdüler yarı beline kadar çukura soktular, arabasının içerisindeki Kur’an-ı Kerim’i, büyük Kur’an-ı Kerim’i aldılar, çocuğa ne işkenceler yaptılar, ben şahidiyim. Olayın birinci derecede aktörlerinden biriyim, şahidiyim. O çözüm süreci güzellemesi yapıyorlar ya, Erol Hocam bilmiyor tabii.’ diye konuştu.

AYDEMİR’DEN HDPLİLERE: ‘BUNLARIN YÜREĞİ DE KAPALIDIR’

Komisyonda HDP Milletvekillerinin kendisine gösterdikleri tepkiye karşılık veren Milletvekili Aydemir, ‘Bunların demokrasi anlayışı bu. Karşı tarafa asla tahammül etmezler, hakikatlere bunların yüreği de kulağı da kapalıdır. Kaldı ki bir şey daha söyleyeyim, Bakın, Çözüm sürecini anlatıyorum, çözüm sürecinde aday olduğumda yaşadıklarımı anlatıyorum, bundan niye rahatsız oluyorsunuz ya. ‘ dedi.

‘KÜRT KARDEŞLERİMİZİ İSTİSMAR EDİYORLAR’

Milletvekili Aydemir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız grup toplantısında da konuştu. Kürt sorununu biz çözdük, bitirdik, elhamdülillah. Kürt sorunu neydi? Bakın, ben, Ulaştırma Bakanlığı bütçesinde konuşurken altını çizerek söyledim, Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir milletvekiliyim ben. Bizim o bölgelere yapılan yollar 1’inci sınıf. Beş yıldızlı yollar yaptık ki bütün Türkiye sathına yapılmış yollardan daha fazlasını yaptık. Problemdi, hizmet gitmiyordu; şimdi hizmet gidiyor. İnsanların kendilerini ifade etmesinde sıkıntı vardı ama problem bitti, izale ettik gitti. Dolayısıyla böyle bir problem yok şu anda. Problem ne biliyor musunuz? Kimilerinin zihinlerine raptettiği, kendilerine yol bulabilme adına, siyasette, siyaset kulvarında yürüyebilme adına Kürt’ü payanda edebilme hareketi.’ diye konuştu.

‘BUNLARIN KALPLERİ MÜHÜRLÜ’

Kürtlerin istismar edilmesine sessiz kalamayacaklarını, kardeşlik eksenine zarar vermek isteyenler karşısında sükut etmeyeceklerine vurgu yapan Milletvekili Aydemir, HDP’i kast ederek, ‘Yani birinin Kürt kardeşlerim adına konuştuğunu duyduğum zaman zıvanadan çıkıyorum. Kimsiniz siz ya! Ben onların oylarıyla seçilmiş, buraya gelmişim, onların temsilcisi benim. Kürt değilim ama Kürt kardeşim var burada, onların içinden çıkmış. Ben bir şey söylüyorum Değerli Bakanım, ne dersek diyelim, elbette kalpler mühürlü oldu mu bunlar anlamazlar. ‘ dedi.

AYDEMİR SAVCI KÜÇÜK OLAYINI GÜNDEME TAŞIDI

Bölücü terör örgütünün çözüm sürecinde ve sonrasında Kürtlere yönelik olarak uyguladığı zulmü örneklerle aktaran Milletvekili Aydemir, ‘Sadece ve sadece AK Parti’nin müşahidi olduğu için ağaca bağladılar, katlettiler garibimi; bir bakkal, köyde bir bakkal. Bakın, ben Erzurum’dan örnek vereyim: Bir yıl önce, Savcı Küçük diye bir belediye meclis üyemiz, Turnagöl diye köyümüz var Karayazı’da, oranın muhtarı, bir büyük vatansever, Kürt, esaslı bir Kürt kardeşim, adamı 60 küsur yaşında katlettiler bir yıl önce. Bu mudur Kürt adına hareket etmek? Fazla değil, bir-bir buçuk ay önce hatta bir buçuk ay olmadı, Hakkâri’de yol yapan Kürt işçi kardeşlerimiz katledildi, zırnık sesleri çıkmadı. Bu mudur Kürt adına hareket etmek? Kürt kardeşlerime eğitim vermek, Kürt kardeşlerimin çocuklarını eğitmek adına giden öğretmen katlediliyor, asla ve kata bir kınama yok. Buna biz isyan etmeyip kim etsin ya! ‘ ifadeleriyle tepkisini seslendirdi.

 

 
Karataş: ‘Haddinizi bilin’
 
Kop’ta mahsur kalan 17 kişi kurtarıldı
YORUMLAR
 Onay bekleyen 1 yorum var.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Karataş: ‘Haddinizi bilin’
Meclis Genel Kurulunda Kürdistan ile Erzurum'u aynı cümlede kullanan HDP ...
Kurtulmuş: FETÖ'cü hainler hak ettikleri cezayı aldı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Akıncı Üssü davası kararıyla ...
Dışişleri bütçesinde Erzurum gündemi
Aydemir, Fahri Konsoloslukların bulunduğu Erzurum’da, fiilen konsolosluklar ...
 
Yurdagül’den Özgüneş’e sert tepki
Meclis Genel Kurulunda Kürdistan ile Erzurum’u aynı cümlede kullanan HDP ...
Türkiye siyasi gündem araştırması sonuçlandı
Türkiye’nin 17 ilinde 2 bin 700 kişi ile yapılan araştırmaya göre ’en ...
Milletvekili Ban’a yeni görev
AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, ...
 
Çelik: ‘Kadınlara karşı ayrımcılık ırkçılıktan beterdir’
AK Parti Erzurum Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Deniz Çelik, Kadına Yönelik ...
"Cumhur İttifakı yaşayacaktır’
Bahçeli, “MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu bir sevdayla kavrayıp ...
Aydemir: ‘Cumhurbaşkanımız vicdan abidesidir’
Milletvekili Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21’inci yüzyılda ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Vahdet Nafiz Aksu
Vahdet Nafiz Aksu
Raflarda Aradığım Şehir
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Engelin Önü
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
Ya Erzurumspor’a Yıldızlar Gelmek İstemiyordu?
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Karın Yolculuğu..
İstemihan Avcıgil
İstemihan Avcıgil
31 Yıllık SP'li siyasetçinin istifası hangi anlama geliyor?
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Gün Enflasyonu ve 21 Ekim..
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

Süper Ligde kalıcı olsun
Bu sezon küme düşmesin
İlk 10’da yer alsın

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva