ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
“Tek rehberimiz sevgili Peygamberimiz”
“Tek rehberimiz sevgili Peygamberimiz”
'Nobel’in hiçbir kıymeti yoktur'
'Nobel’in hiçbir kıymeti yoktur'
'Hedefimiz tek haneli enflasyonu yakalamak
"Hedefimiz tek haneli enflasyonu yakalamak
“Kimseden izin almayız'
“Kimseden izin almayız"
“Onları inlerinde, yok etmeye devam edeceğiz'
“Onları inlerinde, yok etmeye devam edeceğiz"
HABERLER>SPOR
19 Haziran 2018 Salı - 06:05

Bakan Bak’tan ‘Erzurum 2026’ açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak , ‘Biz 2026 Erzurum’da olimpiyat ve paralimpik oyunlarına adayız. Orada da diyaloglarımız iyi gidiyor. ‘dedi

Bakan Bak’tan ‘Erzurum 2026’ açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir’in davetlisi olarak Kastamonu’yu ziyaret etti. İlk olarak Kadı Dağı mevkiinde bulunan Mahalli İdareler Eğitim Merkezini (MİEM) gezen Bakan Osman Aşkın Bak, burada atıl vaziyette kalan binaları gezerek, son durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Gazi Stadyumu'na geçen Bakan Bak, stadyumda sporcularla bir araya gelerek Bakanlığı tarafından yaptırılacak olan 12 bin 500 kişilik stadın projesinin tanıtımını yaptı. Bakan Osman Aşkın Bak, uzun yıllardır çözüm bekleyen MİEM’in 20 milyon TL tutarında bir proje ile Olimpiyat Hazırlık Merkezi olacağını belirterek, Gazi Stadyumu’nun da yerinde iyileştirme ile 12 bin 500 kişilik butik bir stadyuma dönüştürüleceğini söyledi. Gazi Stadyumu projesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Bak, “2019 yatırım programına aldıracağız. Onun çalışmalarını da yapıyoruz. Güzel 12 bin 500 kapasiteli butik bir stadyum yapacağız. Daha önce Kütahya, Uşak, Akhisar ve Afyon’a yaptığımız statlara benzer bir stat olacak. Bunu yaparken müsabakalar aksamadan yerinde yapacağız. Bölüm bölüm yapıp, hızla güzel bir eser ortaya çıkacaktır. Bu sayede Kastamonuspor’un maçları da inşallah aksamayacak” dedi.

“2024 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI’NA ADAYIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sporun içinden geldiğini hatırlatan Bakan Bak, “Türkiye’nin spor alt yapısındaki bu hızlı değişim ve oluşum, hazırlanan bu projeler aynı zamanda bizleri bir spor ülkesi haline getiriyor. Spora en fazla yatırım yapan ülkelerin başında geliyoruz. Şuana kadar da yaptığımız stadyumlar ortadadır. Türkiye şuanda 34 stadyum projesini yürütüyor. Bunların 17 tanesi tamamlandı, 6-8 ay içerisinde 6-7 tanesi daha tamamlanacak. Bunun dışında 5-6 stadın ihalesini de gerçekleştirdik. Bunların içerisinde Elazığ gibi yerlere de yaptık. Süreç devam ediyor, çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

Türkiye’nin şuanda 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na aday olduğunu açıklayan Bakan Bak, “Eskişehir, Kocaeli ve Bursa gibi stadyumlarda en büyük avantajlarımız. Dolayısıyla her tarafta ülkemizde eserler yükseliyor. Bundaki en büyük gücümüz hazırladığımız dosyada yer alan statlardır. Güçlü bir dosyamız var. Eylül ayında belli olacak. Bu arada biz 2026 Erzurum’da olimpiyat ve paralimpik oyunlarına adayız. Orada da diyaloglarımız iyi gidiyor. Sporun her alanında gelişen bir yatırım ağı var” şeklinde konuştu.

“SPOR SALONUNUN İHALESİ 26 TEMMUZ’DA YAPILACAK”

Şehit Şerife Bacı Hastanesinin yerine yapılması planlanan yeni kapalı spor salonu için ihale tarihini açıklayan Bakan Bak, “Kastamonu’ya yapacağımız kapalı spor salonunun ihale tarihi 26 Temmuz’dur. Yerimiz hazır, ihaleyi hemen yapıp başlayacağız. Çok fonksiyonel butik bir salon olarak hazırlandı. Üçe bölünebiliyor. Özel bir proje hayata geçireceğiz. Gençlik Merkezi talebi var, onu da değerlendiriyoruz. Şuanda tamamlanmış bir sporcu fabrikası projesi var. Üç tane salon olmayan ilçemiz var. Oralara prefabrik salon yapacağız. Programa aldık. Semt sahalarımızı ve ilçe sahalarımızı da yeniliyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Kastamonu’ya bir daha geldiğimizde çok daha güzel tesislerle bir arada olmuş olacağız. Bu arada Kastamonuspor 1966’ya da başarılar diliyorum yeni sezonda” ifadelerini kullandı.

“BİZ GELİŞEN GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ”

Kastamonu’nun AK Parti’yi her dönem güçlü bir şekilde desteklediğini vurgulayan Bakan Bak, şunları söyledi: “Kastamonu hep AK Parti’ye destek veriyor. Geçen dönemde 3 milletvekili verdi. İnşallah 24 Haziran’da da Sayın Cumhurbaşkanımıza güçlü bir destek ve 3 milletvekili vererek bu desteği sürdürecektir. Bu yolda hep beraber ve birlikteyiz. Biz gelişen güçlü Türkiye istiyoruz. Bunun için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Cumhuriyet tarihinde yapılan tesis sayısı bin 575, sadece AK Parti döneminde 16 yılda yapılan tesis sayısı ise küçükleri saymadan 2 bin 700’ün üzerinde tesis bulunuyor. Bir de bu tesislerin büyük kısmını yeniliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bir projesi bulunuyor Millet Bahçeleri diye. Bu noktada eski stadyumlarımızı halkımızın faydalanması için çevre parklarıyla ve tesisleriyle birlikte çok güzel şehir merkezinde nefes alabilecekleri alanlar haline getiriyoruz.”

“ORDUMUZ ALLAH’IN İZNİYLE MENBİÇ’E GİRMİŞTİR”

Türk ordusunun Menbiç’e giriş yaptığını açıklayan Bakan Bak, şunları kaydetti:

“Bu coğrafyada biz her zaman ayakta kalacağız ve güçlü olacağız. Askerimiz şuanda Menbiç’e girdi. Türk ordusu, bu coğrafyadaki en güçlü ordudur. Terör örgütleri ile yıllarca güçlü bir şekilde mücadele etmiştir. Şuanda hem Fırat Kalkanı Operasyonu yaparak DEAŞ’e ağır bir darbe indirmiştir. 3 bin 500 DEAŞ ve YPK militanını ortadan kaldırmıştır. Suriyelilere güvenli bölge oluşturdu. Şimdi Cerablus’a bayramda insanlar gitti. 180 bine yakın insan oraya yerleşmeye başladı. Ardından Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin’deki oyunu da bozdu. Oradaki siperleri ve mevzileri yerle bir etti. Ordumuz, Özgür Suriye Ordusu ile birlikte silindir gibi ezdi geçti. Şimdi de Amerikalılarla yapılan görüşmeler neticesinde askerimiz Menbiç’e girdi. Tabii Kandil’e operasyon sürüyor. O yüzden bu ordumuz, bu milletimiz bu coğrafyada bin yıldır olduğu gibi mücadele etmeye, ayakta kalmaya ve güçlü Türkiye’nin adımlarını atmaya devam edecektir.”

“DİĞER ADAYLAR YIKMAKTAN BAHSEDERKEN, BİZ İSE YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ”

24 Haziran genel seçimlerinin öneminden bahseden Bakan Bak, “Halkımızın bize verdiği desteği biliyoruz. Projeleri ile ortada olan bir lider var. Hizmetleri ile sahada olan bir AK Parti ve Cumhur İttifakı var. Karşı tarafta terör ile nasıl mücadele edeceklerine dair söylemleri olmayan, aksine teröre destek verenleri ziyaret ederek sahaya inen adaylar var. Niye bir şehit ailesini ziyaret etmediniz. Orada kahramanca mücadele eden askerlerimizi, polisimizi onları niye değerlendirmiyorsunuz. Asker ile ilgili değerlendirmeler yapıyorsunuz, askere moral vereceğiniz yere. Benim de morale ihtiyacım var diye çok anlamsız bir değerlendirme içerisindeyiz. Milletimiz görüyor, bu ülkeyi seven, güçlü millet, güçlü devlet ve güçlü Türkiye için adım atan lider var. Cumhur İttifakı da bunu destekliyor. 24 Haziran’da kazanan inşallah millet olacaktır, bu işin kararını millet verecek. Dışarıdan ülkemize tuzak kuranların hiçbirine milletimiz izin vermeyecektir. İnşallah 24 Haziran’da kazanan Cumhur İttifakı olacak. Cumhurbaşkanımızı inşallah başkan olarak seçeceğiz ve ülkemiz güçlü adımlarla geleceğe yürüyecektir. Yenikapı Meydanı'ndan dünyaya çok önemli bir mesaj verildi. Milletimiz, feraset sahibi, bu ülkeye kim hizmet ediyor, kimler kimlerle beraber bunu çok iyi biliyor. İnşallah 24 Haziran’da da kazanan Cumhur İttifakı olacak. Cumhurbaşkanımızı güçlü bir şekilde seçip inşallah ülkemizin geleceği emin adımlarla yürümeye devam edeceğini söylemek istiyorum” dedi.

Bak, şöyle devam etti: “Eserlerimiz ortada, öbür tarafta adaylarımızın bir çivisi bile yok. Aksine yapılan projeleri durduracaklarını, kapatacaklarını ifade ediyorlar. Onu yaptırmayacağız, bunu yaptırmayacağız diyorlar. Sanki bir yıkım ekibi gibi ama milletimiz, her zaman yapanı bu ülkede taş üstüne taş koyanı destekliyor.”

Konuşmasının ardından Bakan Bak, stadyumda sporcularla bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Spor yapmanın yanında derslere de çalışılması gerektiğini söyleyen Bakan Bak, “Spor da yapacağız, derslerimize de çalışacağız. Spor yapıyoruz diye derslerimizi de aksatmayacağız” şeklinde sporculara öğütte bulundu.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a içerisinde MİEM, Gazi Stadyumu, 15 Temmuz Gençlik Merkezi ile Kültür ve Spor Merkezi projelerinin yer aldığı bir dosya sundu. MİEM ve Gazi Stadyumu projelerinin ardından 15 Temmuz Gençlik Merkezi için de arsanın Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünden tahsisi ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kastamonu Belediyesinin birlikte yürüteceği proje, 231 bin 788 metrekare alan üzerine inşa edilecek.

Bakan Bak, buradaki ziyaretlerinin ardından Nasrullah Meydanı'nda besnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakan Bak, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin öneminden bahsederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye destek istedi.

 
İşte AK Parti'nin yeni reklam filmi
 
AK gençlerden sandık bazlı çalışma
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
ABD’li gezgin kızın Türkiye sevgisi
Fulbright bursuyla araştırmacı olarak Yaşar Üniversitesine gelen Stanford ...
Adnan Kahveci Yol Koşusunda Erzurum farkı
Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Adnan Kahveci ...
Göztepe Erzurum’u seçti
Yeni sezon için hazırlıklarına 27 Haziran’da kendi tesislerinde başlayacak ...
 
Spor camiası bayram coşkusunda buluştu
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Ramazan Bayramı kutlama töreni yapıldı.
Erzurumspor Başkanından bayram mesajı
Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Mevlüt Doğan, yayımladığı ...
Erzurumspor'da taraftar yönetim buluşması
B.B. Erzurumspor yönetimi taraftarlar ile iftar yemeğinde bir araya geldi
 
Erzurumspor’a 2.5 milyon TL destek
Türk sporunun en büyük sponsoru olan Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, 2017-2018 ...
Erzurumsporlu Fatih Gül Manisa Büyükşehirde
Spor Toto 1. Lig’e yükselen Altay’da özellikle son haftalarda sergilediği ...
Erzurumspor yenilgisiyle kadro revizyonu başladı
Geçtiğimiz sezon Süper Lig biletini play-off finalinde Erzurumspor'a penaltı ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Erdal Güzel
Erdal Güzel
Cinnet Geçiren Toplum
Mahmut Akdağ
Mahmut Akdağ
Erzurum Sahipsiz mi?
İstemihan Avcıgil
İstemihan Avcıgil
Kelebek Etkisi ve Cengiz’in Tespiti
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Dağın Faresi
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Hayattan Şiddeti Silmek; İnsanlık Borcudur!
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
ERKON’un İlk Sınavı
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
Sizce, Erzurum'un 2023 Sürecinde Önceliği

Tarım
Turizm
Eğitim
Ulaşım
Şehircilik
Sanayi
Sosyal Performans

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva