ford ercihan otomotiv
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden Türkiye Teknoloji Seçime Doğru
3 kaçak göçmen yakalandı
3 kaçak göçmen yakalandı
Erzurum’dan 37 bölgeye ihracat
Erzurum’dan 37 bölgeye ihracat
Erzurum’un 7 aylık sektörel performansı açıklandı
Erzurum’un 7 aylık sektörel performansı açıklandı
Spor Toto 1’inci Ligde yeni sezon heyecanı
Spor Toto 1’inci Ligde yeni sezon heyecanı
Doğu’da ovalar sarıya boyandı
Doğu’da ovalar sarıya boyandı
HABERLER>EKONOMİ
23 Aralık 2021 Perşembe - 13:06

Aydemir: ‘Dadaşlardan hep güzel şeyler neşet eder’

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili Aydemir ve 95 AK Parti milletvekilinin ücret ve maaşların asgari ücret tutarından gelir ve damga vergisi alınmamasını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi

Aydemir: ‘Dadaşlardan hep güzel şeyler neşet eder’

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyesi Milletvekili İbrahim Aydemir ve 95 AK Parti milletvekilinin ücret ve maaşların asgari ücret tutarından gelir ve damga vergisi alınmamasını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

‘MİLLETİMİZİN HUZURUNA KATKI SUNDUK’

Genel Kurulda yasa teklifi sahibi olarak söz alan Milletvekili Aydemir, yasanın getirilerini paylaştı, asgari ücret tutarı kadar gelirin vergi dışı tutulduğunu belirten Milletvekili Aydemir, ‘20 milyona yakın çalışanın refahına, huzuruna katkı sunduk. Asgari ücret kadar gelir, işçi-Memur bütün kesimler için artık vergi dışı. İradeyi şekillendiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükran borcumuz var. Hayırlı olsun.’ dedi.

AYDEMİR’DEN DAVA VURGUSU

Milletvekili Aydemir, Davamız, insanları daha mamur hâlde yaşar hâle getirmektir. Davamızın adı, İla’yı Kelimetullah; iddiamızın adı, ‘âleme nizam vermek’, niza hâlini yok etmektir. Öyleyse, bunun için bu duruşumuz hep devam edecek, Cenab-ı Hak da önümüzü Allah'ın izniyle açacak. ‘ diye konuştu.

AYDEMİR’DEN MİLLİ VE YERLİ DURUŞ KARŞITLARINA TEPKİ

Türkiye’de ekonomi üzerinden birtakım spekülasyonlar yürütüldüğü, kur üzerinde oynanan oyunlar düzenlendiğini ima eden Milletvekili Aydemir, muhalefette ekonomi boyutunda dezenformasyon olmasını bekleyenler bulunduğuna işaretle, ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk şunu söylüyor "İç ve dış düşmanlar emellerini, kötü niyetlerini tevhit edip bir araya getirmiş olabilirler." Tam da bu hâl caridir. O yüzden, onların dış güç görmemesi bu sebeptendir. Bir kısım özellikle Türk, Türkiye düşmanları, millî, yerli duruş düşmanları maalesef, içeridekilerle birlikte hareket ettikleri için amiyane ifadesiyle at izi it izine karışmış; durum budur, o yüzden onların tevili bu sebepten dolayı hoş görülmeli diye düşünüyorum.’ dedi

CUMHUR İTTİFAKINA TEŞEKKÜR

‘Cenab-ı Hakk'a şükrediyorum, şundan dolayı şükrediyorum’ ifadeleriyle konuşmasına devam eden Milletvekili Aydemir, ‘Cenab-ı Hakk Milletvekili olduğum günden bugüne, bulunduğumuz her pozisyonda, her zeminde millete hizmet noktasında önümüzü açmıştır. Şu son kanuni çalışma da bunu mebnidir, bunu içermektedir, bundan dolayı Cenab- Hakk'a şükrediyorum. Arkadaşlarımın tamamına, şurada bulunan alnı ak yüzü pak ak kadroya, şurada bulunan Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisini ifade eden, pırıl pırıl kadrolarına, hakikaten gönülden teşekkür ediyorum ki millet adına burada gayret koyuyoruz ama bunun yanında, şunu da hiç ihmal etmedik biz: Yapılan çalışmalara elbette ki muhalefetin de katkısı oluyor, orada da emek veren kardeşlerimiz var, onların da emeklerinin hakkını teslim ediyoruz. İşte, burada Maliye Bakan Yardımcımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcımız, bürokratlarımız var, hepsi katkı sundular, hepsine millet adına minnettarlığımı kayda geçiyorum. Çok şükür özel bir çalışmaydı, özel bir kanuni düzenlemeydi.’ takdimini yaptı.

MUHALEFETİN EK BÜTÇE SÖYLEMİNE TEPKİ

Muhalefetin ek bütçe söylemine tepki veren Milletvekili Aydemir, ‘"Ek bütçe getirilmesi lazımdı." diye bir kayıt düşüldü. Bu, aslında muhalefetin milletin önünde yaptığı bir büyük gaftır. Ek bütçe nedir? Ek bütçe ilave vergi koyun demektir, başka izahı yoktur. Millete ilave vergi koyun ki o ödemeleri onun üzerinden yapın demektir. Oysa biz ne yapmışız? 2021 yılı bütçesinde 1 trilyon 101 milyar gelir öngörmüşüz, tahmini gelirimiz bu demişiz. Sonra bütçe performansı çok özel çıkmış, çok şahika bir noktada tecelli etmiş; yaklaşık 1 trilyon 400 milyara yakın bir rakam orta yere çıkmış. Demişiz ki: Buradan ödemeler yapalım, bunun için de Sayın Cumhurbaşkanımıza yetki verelim. Millete ilave vergi filan getirmeyelim demişiz ama burada öylesine bir lafları eveleyip geveleyip sunmak var ki sanki biz, Anayasa'ya aykırı iş yapmışız, olmaması gerekenleri hayata geçirmişiz gibi. Tam tersi, millet lehine yapılması gerekenleri yapmışız ve bakın, es geçmeyelim, 1 trilyon 101 milyarlık tahmini gelir nereye çıkmış? 1 trilyon 380, 1 trilyon 397 milyara çıkmış. Bu, güzel bir yönetimle oluyor; bu, özel bir çalışmayla oluyor.’ diye konuştu.

EKONOMİYE DAİR TESPİTLER

Konuşmasında MHP Grup Başkanvekili Mustafa Kalaycı’nın tespitlerine de yer veren Milletvekili Aydemir şunları kaydetti; ‘Mustafa Kalaycı Başkanım burada, bütçe görüşmelerinde çok özel kayıtlar düştü, özellikle burada hem teşekkür ediyorum hem de düştüğü kayıtlardan birkaçını paylaşmak istiyorum: Ekim ayı sanayi üretimi yüzde 8,5 artmış. imalat sanayisi kapasite kullanım oranı kasım ayında yüzde 78'i bulmuş. İstihdamda bir yıllık artış 2,5 milyona ulaşmış; dile kolay, 2,5 milyon ilave istihdam sağlamışız. Üç aydır üst üste, cari artış veriyor, cari fazla veriyoruz. Hazinenin nakit dengesi kasım ayında 30 milyarın üstünde fazla veriyor. Bu değerleri gördüğünüzde yapmanız gereken şudur: Temennayla önünde durup teşekkür etmektir çünkü buralardan neşet eden bütün güzellikler hepimize yansıyor, sadece Cumhur İttifakı'na, sadece bize oy verenlere değil, 84 milyon insana yansıyor. ‘

ASGARİ ÜCRETE İLİŞKİN TESPİTLER

Asgari ücret esasında önemli ve özel bir düzenleme gerçekleştirdiklerinin altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Asgari ücrette bir hususi hâl getirdik, onlarca yıla sari, konuşulan ama bir türlü hayat bulmayan beklentiyi biz geçerli kıldık, Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz, onun iradesiyle şekillendi bu. Ama nasıl bir beklenti vardı? Şöyle bir beklenti: Asgari ücret kadar kısımdan vergi alınmasın. Biz ne yaptık? Sadece asgari ücretlilere değil, bütün çalışanlara şamil kıldık, yetmez. Biz sadece asgari ücretlilerle yetinmedik, bütün çalışanlar... Onlarla da yetinmedik, memurlarımızı da bu işin içerisine kattık ve 84 milyondan, şu anda, bir büyük huzur enjekte edilmiş vaziyette bize dönüşler var. Yani burada, kenarda durup ortada bulunma gibi pozisyon almaya çalışanlar var, millet görüyor. ‘ dedi.

‘DADAŞLARDAN HEP GÜZEL ŞEYLER NEŞET EDER’

Konuşması sırasındaki sataşmalar ile muhalefetin yasa teklifine olumsuz yaklaşım ve söylemlerine cevap veren Milletvekili Aydemir, ‘Bir hususi dadaşın kaydı var, paylaşacağım şimdi. Dadaşlardan hep güzel şeyler neşet eder, bir tanesini söyleyeyim: "Bin küp satın alınsalar, bir kayadan salınsalar, birbirine çalınsalar, seyreyleyin gümbürtüyü." Şimdi gümbürtüyü seyreyliyoruz. Niye? Bir boşluk var. Gümbürtüye gerek yok. ‘ diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DİRAYETLİ DURUŞU

Milletvekili Aydemir, ‘Şimdi, biz ne yapmışız? Şu yapılanlara karşı, eşi menendi olmayan bir lider çıkmış, yiğitçe, delikanlıca bir duruş sergilemiş; püskürtmüş bunları, püskürtmüş. Öyleyse hep beraber buna teşekkür edeceğiz. Biz ne yapmışız? Bakın, şu hengâmeli hâlde, insanlığa değer katıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız gruptan çıktıktan sonra eşsiz bir açılışa katıldı, bir üretim tesisinin açılışını yaptı.

Nerede yaptı arkadaşlar? Vatanımızın çok mutena bir ilinde yaptı, Şanlıurfa'da. Neydi o? Turkovac aşısının seri üretimi... Kime fayda sağlayacak? Bütün insanlığa sağlayacak, bütün insanlığa. Niye böyle bir hâl üzereyiz arkadaşlar? Çünkü biz davası olan bir kadroyuz Cumhur İttifakı'yla beraber. Davamız şu: Davamız, insanları daha mamur hâlde yaşar hâle getirmektir. Davamızın adı, İlayıkelimetullah; iddiamızın adı, âleme nizam vermek, niza hâlini yok etmektir. Öyleyse, bunun için bu duruşumuz hep devam edecek, Cenab-ı Hak da önümüzü Allah'ın izniyle açacak. ‘ kaydını düştü.

 ‘CENABI HAKKA NE KADAR ŞÜKRETSEK AZDIR’

Yasa teklifinin 13 maddeyi içerdiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Aslında, burada söylenecek o kadar çok şey var ki yani 13 madde var, hepsi için, samimi söylüyorum, 1 cilt kitap yazılır. Bu 13 maddenin her biri için her biri için 1 cilt kitap yazsak yeridir ama vakit yok; vakti muhalefet bol kepçe kullanıyor, biz kullanamadık. Biz şunu söyleyebilecek vakit bulsaydık keşke... Şu Parlamentodan birisi çıkıyor da kurlar düşünce şunu söyleyebiliyor: "Ya, tam da alınacak zamandır." deyip o düşüşten dolayı bir mutazarrır hâl yaşadığını gösteriyor. Üzüldük, samimi söylüyorum ki müthiş üzüldük, yazık.

Kelimeyi hitam şudur bizim için: Cenab-ı Hakk'ka ne kadar şükretsek azdır. Allah'ın izniyle bu kadroların yolunu her daim açık tutacak ve milletimize hizmette berdevam olacağız, milletimizi çok daha mamur hâlde tutacağız.’ dedi.

AYDEMİR’DEN MUHALEFETE SERT TEPKİ

Genel Kurul’daki yasa teklifi sunumu sırasında yapılan sataşmalara cevap veren Milletvekili Aydemir ‘İnsanların yapısı, kişisel özellikleri, konuştukları, ifade tarzı vicdan kavramıyla örtüşüyorsa alırız başımızın üstüne koyarız. Bulunduğunuz yer, sizi vicdan kavramından fersah fersah uzağa atmışsa sözünüzün hükmü yoktur. ‘ dedi.

‘İNSANLARI ALDATMAYA DÖNÜK İFADELER KULLANMAK VİCDANSIZLIĞIN DİK ALASIDIR’

Milletvekili Aydemir,  muhalif duruş sergileyenlere seslenerek, ‘Biz Plan ve Bütçe Komisyonunda bu mevzuları konuşurken bütünüyle künhüne ermiş bir vaziyette, vukufiyetimiz çok yüksek bir biçimde getirdiğimiz kanun teklifinin arkasında durduk. Asla, oraya getirdiğimizin aksi hiçbir şey yapmadık, en başından sonuna kadar. Dolayısıyla, buraya gelip burada insanları aldatmaya dönük ifadeler kullanmak vicdansızlığın dik alasıdır ve bunu her vesile yapıyorsunuz. Bir defa vicdan, bu insanların, şu ülkede yaşayan 84 milyonun hakkını, hukukunu korumayı gerektirir. Siz, yalan söyleyerek, iftira atarak, hakikatlerin üstünü örterek vicdansızlık yapıyorsunuz zaten. ‘ diye konuştu.

‘ÇALIŞANLARIN TÜMÜNE SAHİP ÇIKTIK’

Milletvekili Aydemir, ‘Asgari ücrete dönük söyledikleriniz, düştüğünüz kayıtlar bütünüyle hakikatin dışındadır. Doğrusu şudur: Cumhur ittifakı -AK PARTİ'yle beraber Milliyetçi Hareket Partisi- yapılması gerekeni en başından planlamış, sonra hayata geçirmiştir. İnsanlarımız şunu beklediler: Sadece asgari ücrete dönük kısım vergi dışı bırakılsın. Oysa Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesiyle şekillenen bir nihai hâl oldu, orada ne yaptık biz? Çalışanların bütününe şamil kıldık. Yetmedi, bütün memurları da bu işin içerisine koyduk. Vicdanlı tavır budur, bu da ancak ak anlayıştan, Cumhur İttifakı'ndan neşet eder. ‘ dedi.

 

 
Yakutiye Taekwondo Kulübü’nde kuşak heyecanı
 
Erzurum’da maske yok, mesafe yok!!!!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erzurum Kasım ayı taşıt varlığı açıklandı
ERZURUM GAZETESİ - ÖZEL - TÜİK Kasım 2021 İller Trafiğe kayıtlı Motorlu ...
Enerji Forumunda Erzurum gündemi
Bakan Dönmez, ‘Geçtiğimiz aylarda ise Bakü-Tiflis-Erzurum Hattı’ndan gelecek ...
Yücelik: ‘Kurda istikrar iş dünyasına güven verir’
Yücelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni ekonomik önlemlerin ...
 
Bölgedeki her 3 tasarımdan 1’i Erzurum’dan
ERZURUM GAZETESİ - ÖZEL - TÜRKPATENT 2021 Kasım dönemi tasarım verilerini ...
TBB Erzurum kredi verilerini paylaştı
ERZURUM GAZETESİ - ÖZEL - TBB 2021 Ekim dönemi Erzurum nakdi kredi iller ...
Kadın kooperatifçiliği güçleniyor
Milletvekili Gözgeç, Erzurum’un da yer aldığı 30 illde gerçekleştirilecek ...
 
Erzurum 11 ayda 280 marka çıkardı
ERZURUM GAZETESİ- ÖZEL - Erzurum’dan Kasım ayında 26, bu yılın Ocak - ...
Erzurum Bölgede 1, ülkede 23’üncü sırada
ERZURUM GAZETESİ - ÖZEL - - Erzurum Faydalı Model üretimi bazında Bölge liderliğini sürdürdü.
Erzurum patent verileri açıklandı
ERZURUM GAZETESİ - ÖZEL - . Erzurum’da Kasım ayında 4, bu yılın Ocak – ...
 
ERZURUM GAZETESİ
YAZARLAR
Mahmut Akdağ
Mahmut Akdağ
Fiyatları Piyasa Koşulları Değil Vicdan Belirler Ama
M.Tevhit Gülseven
M.Tevhit Gülseven
Hasankale Nostaljisi
Ö. Faruk Kayaalp
Ö. Faruk Kayaalp
Kemal Durmazpınar’dan Aslan Gözütok’a Erzurum’u Bekleyenler
Baki Gezmiş
Baki Gezmiş
Erzurum için nefsinden Geçmek Ve En’lere Takılmamak
Kadir Sabuncuoğlu
Kadir Sabuncuoğlu
Gül Teyze şiirlerde yaşayacak
Ahmet Göksan
Ahmet Göksan
Teşvikin Onuru
ERZURUM
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ANKET
BB Erzurumspor’dan Bu Sezon Beklentiniz

1. Ligde kalıcı olsun
Süper Lige çıksın
ZTK'da final oynasın

Sonuçları göster Anket arşivi
FACEBOOK'TA ERZURUM GAZETESİ
TWITTER'DA ERZURUM GAZETESİ
Ana Sayfa Guncel Asayiş Siyaset Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Spor Araştırma İnceleme Bölgeden
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva